Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová maska

Po jak dlouhé době zteří guma na plynové masce tzn nepoužitelná
A jaká je životnost běžného filtru do plynové masky pokud filtr je ponechán v obalu?cca 5 let?

Vše záleží jak máš masku uloženou. Pro ukládání materiálu CO existovaly před rokem 1990 předpisy. Do skladu nesmělo přijít sluneční záření, byl stanoven rozsah teplot a maximální vlhkost. Jednou za čas se musely masky omýt určeným roztokem atd. Nepíšeš o jakou masku jde, zda ji máš v textilní brašně a o jaké filtry jde. U filtrů je stanovena životnost podle toho na co se mají použít a na nových filtrech by měla být uvedena záruční doba. Další věcí je zda nemáš jen cvičné filtry. Po roce 1991 nějaký synáček generála v naší republice vykoupil všechny filtry v zásobách CO jelikož cena filtru byla do 20,-Kč a filtrační náplň v té době měla hodnotu 10 x větší.:-)