Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mrtvé oko/lenivé, existuje riešenie?

Existujé nejaké riešenie na mrtvé oko? Operácia oka? Alebo ho už v staršom veku (22r.) nejako skúsiť znova rozhýbať ? Dočítal som sa že niekomu pomohli 3D herné "okuliare", ak by som to vyriešil prekrytou páskou na zdravé oko, ako pirát? 😀 A cez deň používal iba to mrtvé/lenivé oko? Alebo to by nefungovalo a zrak by sa nezlepšil? Ďakujem za odpovede.

Na druhou stranu si myslím že nic nezkazíš nějakým rozumným "procvičováním oka" když si zakryješ jedno oko uplně a druhé se budeš snažit rozhýbat. Otázka je zda to snažení k něčemu bude a hlavně jak dlouho to může trvat aby jsi dosáhl nějakých výsledků :-x možná třeba i několik let ? :x: těžko soudit.