Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektronické zařízení proti štěkotu psa (odrazení štěkání)?

Dobrý den

Sousedovi psi hodně štěkají, v posledních měsících je to dost protivné. Nevím proč, dříve jsem to nevnímal, asi stará okna a postupná "degenerace". Jak vyřešit štěkot psů? Soused je primitiv, pokud mu o tom řeknu, beze srandy psy bude popouzet aby štěkali ještě více.
Viděl jsem online nějaké elektronické "zařízení " pro "odrazování psů od štěkání"... Vždy když štěkne tak to vydá nějaký zvuk (snad zvuk na frekvenci neslyšitelné pro lidi) a psům by to mělo vadit a měly by přestat štěkat a utéct spíše z daného místa. Prostě by to pro ně mělo být otravné. Recenze na taková zařízení jsou různé, většinou spíše ve smyslu, že to "nefunguje", a ti co píší, že to "funguje", mám pocit jestli to nejsou zaplacené recenze...

Např. tady:
https://www.reedog.cz/Tema/clanky/nejlepsi-protistekaci-zarizeni-na-svete
https://www.pet-park.cz/staticka-jednotka-proti-stekani.html

A na amazonu je jich taky hodně, např.

https://www.amazon.com/Barking-Rechargeable-Ultrasonic-Deterrent-Effective/dp/B0CT3SJDMQ/ref=zg_bs_g_3024231011_d_sccl_6/141-2155264-1298605?psc=1

a další...

Má tady někdo zkušenosti s takovými zařízeními...? Pomáhá to...?
(asi to můžu koupit a vrátit do 14ti dnů pokud to nebude mít efekt... ale i tak by s tím byla otrava, balení, vrácení, "hádky", vrácení jen části peněz, u amazonu pak vubec nevím jak)... Má s tím někdo přímou zkušenost? Myslíte že to psi (je jich více) donutí "sklapnout"...?

Manželce se při venčení psa na vesnici nejlépe osvědčil kousek salámu. Když chodila se psem přes vesnici na louku tak všichni psi cestou za ploty štěkali. Pak si vždy nakrájela kousky salámu do sáčku a postupně "rozdávala". Potom už psi na ní jen čekali a vrtěli ocáskem.:-)

Co to je za logiku?

Když budu mít vycvičeného psa, budou se mi na pozemku hromadit kousky salámu a piškoty. Ideální pro potkany a toulavé kočky, že?
Když psa vycvičeného mít nebudu, bude žrát pamlsky do té doby, než mu tam nějaký -píp- hodí otrávenou návnadu nebo kus salámu s hřebíkem uvnitř. Nic moc představa, alespoň pro mě.

]:(
Ono stačí, když "venkovní" kočka sežere přiotrávenou nebo otrávenou myš…

----
Já jsem rád, že nikdo v okolí psa nemá, vládnou tady kočky - a ty neštěkají ;-)
Naší Micině (13 let) se to ale moc nelíbí, jak se tu po dvorech, zahradách a humnech potulují jiné kočky, které jdou tam, jde jsou lidi, kteří jim (cizákům) něco dají. Proto nejraději je pořád doma :-D

budou se mi na pozemku hromadit

Když vím, že si pes nic nevezme, tak se s tím musím smířit a nebudu se vnucovat.

Jinak většina psů se tak nechá uchlácholit. Dokonce je v sousedství jeden, který mě seřve, když náhodou zapomenu piškoty doma.

To ano, ale když třeba budeš mít otravného štěkavce a všem kolem se to líbit nebude, prostě se budou chtít nějak s takovým rušitelem nočního klidu vypořádat. Pokud bude páníček nereagující nebo <píp>, co pak s tím? Mají roky trpět, než čokl skape? Nějaké řešení přes výbory pro občanské soužití či co se stejně konat nebude…

Není to jednoduché vyřešit, taky u nás ve městě máme několik psů, kteří za plotem štěkají na každého, kdo projde okolo. Ale za to nemůže pes, ale majitel. Nicméně házet něco cizímu člověku přes plot je protiprávní a určitě to není řešení problému. Na tom trvám.

No evidentně tak někdo uvažovat může, o otrávených návnadách či hřebících sám píšeš výše. Takový <píp> by o tom nejen uvažoval, ale i konal, pokud by se k tomu rozhodl. A klidně by to třeba i zopakoval - pokud by si (z jeho pohledu!) ten majitel pořídil opět nevycválanou imrvére štěkající potvoru. Já jen teoretizuji a nic takového domýšlet nepotřebuji.

Zkus jim vyprávět celý den v kuse, jak jsou dnešní houby na houby, že houby za vašich mladých let bývaly slušné, zdvořilé, vždy čisté a upravené, ochotné pomoct a místo aby furt byly na nějakých sociálních sítích, tak se bavily s lidma.

To spolehlivě otráví každého ]:)

V mládí když vařila babička polívku tak jsem vyběhl pro houby z domu a byl jsem za čtvrt hodiny s houbama zpět. Mezi tím byly okolní lesy vykáceny a vysazeny nové a houby už nerostou tam kde rostly před 60 léty. Nicméně mě sběr hub moc nebaví, ze třech důvodů. Buď nerostou, nebo rostou a jsou červavé a nebo je jich tolik, že je už nechci ani vidět. Ten třetí důvod jsem za svůj život zažil jen třikrát. Co se týká té mládeže jak pořád koukají do mobilu a jsou si schopni posílat textové zprávy, když spolu sedí u jednoho stolu v hospodě tak to je nad moje chápání. Mimo této poradny se nikde neangažuji a tady to beru spíš jak oddych.:-)