Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká je pravděpodobnost, že vás v jedoucím autě zasáhne blesk?

Včera v silné bouřce se to stalo, viz článek na novinkách: https://www.novinky.cz/clanek/krimi-do-jedouciho-auta-na-plzensku-uderil-blesk-otresena-posadka-musela-volat-hasice-40473427 a docela mně to vyděsilo. Dost často jezdím a žil jsem v iluzi, že je to dost nepravděpodobné a byl jsem docela v klidu, po tom článku už jsem taky otřesený.
Díky za odpověď

Dost často jezdím a žil jsem v iluzi, že je to dost nepravděpodobné

A jeden prípad pri miliónoch áut na ceste počas stoviek búrok je pravdepodobný scenár? Stále je to nepravdepodobné. Nepravdepodobné neznamená že sa to zriedkavo predsa len nestane. Nepravdepodobné je aj že ťa zasiahne meteorit, a už aj taká vec sa stala.

Tak ak chceš byť v strese tak je tu šanca (síce absolútne minimálna) že umrieš, každý jeden deň. A možno do tvojho domu napáli kamión a zrazí ťa v posteli (aj to sa už stalo) alebo ti na hlavu spadne meteorit, alebo susedovi vybuchne plynový kotol a dekel dopadne tebe na hlavu. Alebo sa náhodou pritrafí že zožerieš klince v chlebe a umrieš na vnútorné krvácanie. Alebo... jo a ešte je tu možnosť že niekomu prdnú nervy (ako Putinovi pri Ukrajine) a zrazu ti padne bomba na dom.

Šanca na smrž je tu každú sekundu, ale strachovať sa je nezmysel, keďže šanca je absolútne minimálna a žiť celý život v strachu o život je potom čo za život?

Takováhle událost přitahuje novináře jak cukrkandl vosy, takže si vezmi, jak už dlouho umíš číst, kolik aut mezi tím najezdilo kolik kilometrů po všech možných i nemožných silnicích a teprve teď se to za tu dobu stalo poprvé.

A zkus si podle toho odhadnout, za jak dlouho se to asi tak stane podruhé a pak jaké je asi tak pravděpodobnost, že zrovna tobě :))

Já bych hádal, že když auto co je přecpané elektronikou zasáhne blesk, lidi uvnitř to mohou přežít ale všechna elektronika je zničená a auto je na odpis. Co airbag? Jak to dopadne s elektromobilem, zkouší se to někde?
Je to kryté nějakým pojištěním?

Co se týká kusu ze střechy, poblíž naší garáže co má plechovou střechu parkují auta lidí z bytovky. Byl jsem se ptát v pojišťovně, jestli se mohu nechat pojistit proti škodě co by případně mohla způsobit na zaparkovaných autech kdyby ji nějaká vichřice srolovala a na ta auta odfoukla. Prý je to "vyšší moc" nikdo za to nemůže, ani já, kdyby se poškození pokusili po mně vymáhat nějaké odškodnění.
Je to divné, ale spokojil jsem se s tím.
:-(