Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ostrihavanie spodnych listov paradajok

Zdravim, tento rok by som si chcel prvy krat vypestovat paradajky a chcel by som sa spytat ze ci je naozaj nutne ostrihat spodne listy alebo ich mozem nechat len volne rast? Ak ich neostriham tak nebudu vobec plody paradajok alebo ich bude len menej? Dakujem

Určitě odstřihni listy které se dotýkají země a ty které by si při zalévání poléval vodou, jelikož je to místo pro možný vznik nemocí a plísní. Plodů budeš mít dostatek pokud máš kvalitní půdu a během vegetace přihnojuješ.