Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čištění uší - metody

Ahoj, jaké varianty čištění ušního mazu doporučujete - které fungují dobře ? Celý život si čistím uši vatovými tyčinkami, ale vzhledem k tomu, že všude čtu, že si naopak jen ušní maz zatlačím dovnitř, bych rád vyzkoušel jinou variantu (svíčky, olej, ušní sprej).

Co je podle vás dobrá varianta, která funguje? Se sluchem problém nemám, lékaře navštívit nepotřebuji, jen bych rád vyzkoušel jinou variantu ušní hygieny na pravidelné bázi.

Díky za názory.

Maximálne si pri sprchovaní vypláchnem vodou (aj to až pri nadmernom množstve mazu). Nič pevné do ucha (ako tyčinky) nestrkať, veľkú časť mazu len zatlačíš hlbšie. To si čítal spravne. Sviečky sú tiež nezmysel. Ak nie je dôvod nič do ucha nedávať! Maz je tam na to aby zabránil prachu sa dostať hlboko do ucha a aby už uviaznutý prach a bordel z ucha postupne dostal von. Maz tam má byť!