Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit úhel

Ahoj.
Mám 8ks hranolů o venkovních rozměrech 45mm x 45mm a s délkou 1000mm.
Nyní z toho poskládám osmiúhelník (všechny sousedící strany budou mít úhel 45").
Jak vypočítám úhel pro příčný řez hranolů?
Poradí někdo? Předem díky.

[98910-rez-png]
Jak vidíš, tak přestože je ten řez na obou stranách stejný, tak u jednoho úhlu je 67,5° zatímco u druhého 22,5°. Je to prostě jenom otázka toho, vůči čemu ten úhel měříš.
A taky je tam vidět, že se ty řezy potkají mimo samotný hranol. Takže pokud jich pak dáš 8 k sobě, tak budeš mít osmiúhelník, který bude mít uprostřed osmiúhelníkovou díru. Leda bys nechtěl, aby měl ten osmiúhelník 45cm hrany a stačily by ti menší.