Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Život v anglii natrvalo či dočasně. - Zkušenosti

Dobrý den,
měl bych zájem o nějaké poznatky zkušenosti nebo reference k životu v Anglii.
Proč jste tam jeli ?
V kolika jste tam jeli ?
Za jakým účelem ?
Bylo těžké najít práci ? Ubytování ? Jaké to bylo ?
Co doprava v Anglii ?
Jak vam přišli platové podmínky ? (v jaké práci popřípadě)
Pomohlo vám vzdělání (po základní škole, střední škola a výš) v hledání práce v Anglii ?
Jaké nepříjemnosti je třeba vyřídit aby se tam člověk mohl vydat ? Či jaké věci je sebou nutné mít aby mohl člověk žít v Anglii ?
Co se vám líbilo na Anglii nebo nelíbilo ? Co jste zažili ?

Prosím o názory těch jenž v Anglii byli, pokud to bude možné (ale i názory dobře informovaných jedinců kteří znají fakta nebudou k zahození ;-) ). Děkuji za každou odpověď a moc si jich budu vážit.

V Anglii jsem byl několikrát, výletně, kdežto v Irsku jsem byl jen jednou, ale zase na půl roku. Je to jako nebe a dudy. K Anglii ti mohu pár vět napsat, ale raději bych poreferoval o Irsku, protože život/ práci v Anglii bych dneska známým nedoporučil...

Je mi 20 a studuji Stavební školu- nástavbu druhým rokem. Obkladač jsem vyučený s nějakou praxí i mimo školu, ovšem ještě je třeba se toho dost naučit (manuálně zručný jsem)"aspoň podle ohlasu. Ale stále mě to táhne spíše k počítačové technice než Stavařině. Ovšem to už můžu dělat nebo se učit ve volném čase. A postupem času přejít na jinou profesi. Samozřejmě neočekávám zázraky. Život není peříčko a to už v mém věku postupně zjišťuje každý.
Já si od toho zatím nic neslibuji. Uvažuji jen jaké by to bylo tam žít.
Zjišťuji informace o životě v jiné zemi. Mám tam několik přátel a jednoho člena rodiny,ale chtěl jsem znát názory i ostatních.

Kamos tam byl na rocni stazi v bance, segra tam jela na rok po skole s tim, ze tam chtela delat recepcni v hotelu, ale nakonec vetsinu casu prodavala v obchode. Takze dalo by se rict uplne jine vstupni podminky, presto od te doby oba poji temer az nenavist k Anglicanum. :-D Proste jina mentalita lidi, ktera vetsine Cechu vyhovovat nebude a je teda dobre s ni pocitat.

no nevím. teta tam žije nějakých 40-50 let. kdys jsme na toto téma zabrousili. řekla, že typický angličan je svým způsobem takový malý šovinistický prasátko a ty jseš pro něj jen "ten z východu". nicméně angličan nebude dělat, třebas i kdejakou kvalifikovanou práci. kvalifikovaných lidí je tam málo- ind co pase ovce je taky moc nevytrhne. problém těch lidí je neznalost jazyka.

Londyn je multikulti, takze tam az taky problem s tymto nie je.
Mna zaujalo na jednom typkovi, co pracuje a zije v Londyne, ze skoro kazdy rok ide na par mesiacov na SK. Tu sa hodi na urad prace a berie podpora asi 1000 eur (kedze sa berie jeho anglicky plat), byva u rodicov a cely cas zuruje (ma cez 30, mozno uz aj 40;o)).
Takto to uz taha niekolko rokova je to zaujimavy system ako vyuzit rozdielne socialne podmienky v roznych krajinach.

da sa na 3 mesiace "preniest" podpora do inej krajiny EU, v tomto pripade na slovensko. Sam som to urobil 2x.

to tazatel: Zil som v IRL 8 rokov, vratil som sa pred rokom a pol. Neviem ake skusenost ta zaujimaju, tie o mojich začiatkoch su už stare, ale kludne sa pytaj

Ked tam idu na nejake slabo platene pozicie ktore menujes, tak logicky sa budu mat naprd. Ked tam chce ist tak nech si zisti naklady na zivot, a porovna si to s ponukanym platom (aby nahodou nezistil ze naklady > "plat" :D). To plati pre akukolvek krajinu, nielen pre UK. Ptz ked tie zivotne naklady zisti az tam, tak sa z toho jednemu oci 3x prekotulaju.

Spokojnejsi budes tam, kde mas nejake socialne kontakty, t.j. rodinu a znamych a pripadne zenu a deti a podobne veci. Ked si to vezmes so sebou alebo vytvoris nove kontakty, tak mozes byt spokojny kdekolvek. Potom zas zavisi ze co ta robi spokojnym, dobre jedlo, priroda, alebo pohlad na nejaku dementnu zelezobetonovu budovu? :)