Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Život v anglii natrvalo či dočasně. - Zkušenosti

Dobrý den,
měl bych zájem o nějaké poznatky zkušenosti nebo reference k životu v Anglii.
Proč jste tam jeli ?
V kolika jste tam jeli ?
Za jakým účelem ?
Bylo těžké najít práci ? Ubytování ? Jaké to bylo ?
Co doprava v Anglii ?
Jak vam přišli platové podmínky ? (v jaké práci popřípadě)
Pomohlo vám vzdělání (po základní škole, střední škola a výš) v hledání práce v Anglii ?
Jaké nepříjemnosti je třeba vyřídit aby se tam člověk mohl vydat ? Či jaké věci je sebou nutné mít aby mohl člověk žít v Anglii ?
Co se vám líbilo na Anglii nebo nelíbilo ? Co jste zažili ?

Prosím o názory těch jenž v Anglii byli, pokud to bude možné (ale i názory dobře informovaných jedinců kteří znají fakta nebudou k zahození ;-) ). Děkuji za každou odpověď a moc si jich budu vážit.

Kamos tam byl na rocni stazi v bance, segra tam jela na rok po skole s tim, ze tam chtela delat recepcni v hotelu, ale nakonec vetsinu casu prodavala v obchode. Takze dalo by se rict uplne jine vstupni podminky, presto od te doby oba poji temer az nenavist k Anglicanum. :-D Proste jina mentalita lidi, ktera vetsine Cechu vyhovovat nebude a je teda dobre s ni pocitat.

no nevím. teta tam žije nějakých 40-50 let. kdys jsme na toto téma zabrousili. řekla, že typický angličan je svým způsobem takový malý šovinistický prasátko a ty jseš pro něj jen "ten z východu". nicméně angličan nebude dělat, třebas i kdejakou kvalifikovanou práci. kvalifikovaných lidí je tam málo- ind co pase ovce je taky moc nevytrhne. problém těch lidí je neznalost jazyka.

Londyn je multikulti, takze tam az taky problem s tymto nie je.
Mna zaujalo na jednom typkovi, co pracuje a zije v Londyne, ze skoro kazdy rok ide na par mesiacov na SK. Tu sa hodi na urad prace a berie podpora asi 1000 eur (kedze sa berie jeho anglicky plat), byva u rodicov a cely cas zuruje (ma cez 30, mozno uz aj 40;o)).
Takto to uz taha niekolko rokova je to zaujimavy system ako vyuzit rozdielne socialne podmienky v roznych krajinach.