
Život v anglii natrvalo či dočasně. - Zkušenosti
Dobrý den,
měl bych zájem o nějaké poznatky zkušenosti nebo reference k životu v Anglii.
Proč jste tam jeli ?
V kolika jste tam jeli ?
Za jakým účelem ?
Bylo těžké najít práci ? Ubytování ? Jaké to bylo ?
Co doprava v Anglii ?
Jak vam přišli platové podmínky ? (v jaké práci popřípadě)
Pomohlo vám vzdělání (po základní škole, střední škola a výš) v hledání práce v Anglii ?
Jaké nepříjemnosti je třeba vyřídit aby se tam člověk mohl vydat ? Či jaké věci je sebou nutné mít aby mohl člověk žít v Anglii ?
Co se vám líbilo na Anglii nebo nelíbilo ? Co jste zažili ?
Prosím o názory těch jenž v Anglii byli, pokud to bude možné (ale i názory dobře informovaných jedinců kteří znají fakta nebudou k zahození ). Děkuji za každou odpověď a moc si jich budu vážit.
Tak ono bude dost rozdíl, jestli tam pojedeš jako "vysávač sociálních dávek" s vystudovanou základkou nebo jako IT programátor a absolvent MIT s destiletou praxí v Applu.
Kamos tam byl na rocni stazi v bance, segra tam jela na rok po skole s tim, ze tam chtela delat recepcni v hotelu, ale nakonec vetsinu casu prodavala v obchode. Takze dalo by se rict uplne jine vstupni podminky, presto od te doby oba poji temer az nenavist k Anglicanum.
Proste jina mentalita lidi, ktera vetsine Cechu vyhovovat nebude a je teda dobre s ni pocitat.
To je diskutabilne, ak by som si spravil ja vzorku ludi, co poznam a ziju(zili) v Anglicku tak velka vacsina tam je(bola) spokojna.
no nevím. teta tam žije nějakých 40-50 let. kdys jsme na toto téma zabrousili. řekla, že typický angličan je svým způsobem takový malý šovinistický prasátko a ty jseš pro něj jen "ten z východu". nicméně angličan nebude dělat, třebas i kdejakou kvalifikovanou práci. kvalifikovaných lidí je tam málo- ind co pase ovce je taky moc nevytrhne. problém těch lidí je neznalost jazyka.
Londyn je multikulti, takze tam az taky problem s tymto nie je.
Mna zaujalo na jednom typkovi, co pracuje a zije v Londyne, ze skoro kazdy rok ide na par mesiacov na SK. Tu sa hodi na urad prace a berie podpora asi 1000 eur (kedze sa berie jeho anglicky plat), byva u rodicov a cely cas zuruje (ma cez 30, mozno uz aj 40;o)).
Takto to uz taha niekolko rokova je to zaujimavy system ako vyuzit rozdielne socialne podmienky v roznych krajinach.
V SR ziadnu podporu nedostane, ked plati socialne odvody v anglicku. To s 1000e zo SR ti rozpraval nejaky nezmysel.
da sa na 3 mesiace "preniest" podpora do inej krajiny EU, v tomto pripade na slovensko. Sam som to urobil 2x.
to tazatel: Zil som v IRL 8 rokov, vratil som sa pred rokom a pol. Neviem ake skusenost ta zaujimaju, tie o mojich začiatkoch su už stare, ale kludne sa pytaj
Ale to sa stale vyplaca z UK. SR mu neplati nic.
Preplaca to samozrejme GB, nase urady prace by to nezniesli;o).
http://europa.eu/youreurope/citizens/work/finding- job-abroad/transferring-unemployment-benefits/inde x_sk.htm
takhle to podobně dělal jeden týpek po revoluci- žil v čechách a jednou za měsíc si jel do rakous pro podporu. luxusní život.
Njn ale mě by třeba zajimalo jak to je např. oproti ČR. Jestli člověk dělající stejnou práci jako tady je spokojenější v Anglii ?
Spokojnejsi budes tam, kde mas nejake socialne kontakty, t.j. rodinu a znamych a pripadne zenu a deti a podobne veci. Ked si to vezmes so sebou alebo vytvoris nove kontakty, tak mozes byt spokojny kdekolvek. Potom zas zavisi ze co ta robi spokojnym, dobre jedlo, priroda, alebo pohlad na nejaku dementnu zelezobetonovu budovu? :)