Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s rodiči

Ahoj poradno, mám problém s rodiči. V únoru jsme se složili s rodiči a babičkou na notebook. Vše proběhlo v pořádku až na to, že ten notebook se mi nelíbí a nevyhovuje mi. Když jsem to řekl rodičům, že ho chci prodat a koupit jiný, tak byl strašný problém, a hádky kvůli tomu. A říkali, že ať si ho mám, když jsem si ho vybral. A dál s tím nic nedělali.
Teď se s rodiči normálně běžně bavíme, ale nesmí padnout slovo o tom notebooku. Ale mě to každý den pořád trápí a ubíjí, když jim to nemůžu říct. Já vím, že je to blbé téma, ale chtěl bych od někoho radu, když nevím, co dělat :( . Moc děkuji. 14 let

...V únoru jsme se složili s rodiči a babičkou na notebook....že ho chci prodat a koupit jiný...

Když se na NB pro tebe musela složit celá vaše rodina, z toho usuzuji, že nemáte peněz nazbyt. Když ho chceš prodat a koupit jiný (patrně dražší, aby ti na tom běhaly nejnovější hry), to znamená, že budeš chtít další peníze. Kde je chceš vzít? Mne by taky na$ralo, kdyby mi tohle udělal některý ze synů.

...mě to každý den pořád trápí a ubíjí...

Asi jsi pěkně rozmazlený hajzlík.

Hele, řeknu ti to takhle, notebook si chci koupit levnejší, a kdybych prodal tenhle, tak by mi ještě něco zbylo. Jde zhruba o to, že je na mě veliký (17,3 palců) a právě že bych na něm nemusel hrát hry, měl bych ho pouze do školy. A jsou na něm občas závady, na které nemám důkazy, takže bych u reklamace určitě neuspěl (například když je vypnutý, tak se vybíjí, ale je to tak třikrát do týdne. nebo že se zahřívá, by mi asi taky u reklamace neuznali). A to, že jsme se na něj složili jsem myslel, že jsem ty peníze dostal k Vánocům.

říkali, že ať si ho mám, když jsem si ho vybral.

7" jsou tzv. multimediální nebo rádoby "herní" ntb = mají větší spotřebu a zahřívají se, baterky vydrží jen chvíli. není to ani přenosný ntb a ve 14 letech to nevozíš autem. ani nemáš 17" na cad programy. je to jednoznačně tvůj špatný výběr.
fak nemáš problém s rodiči, ale s tím, že sis nenechal poradit. (komentáře o rozežranosti si nechám od cesty)

například když je vypnutý, tak se vybíjí

podezříval bych windows 8.

GTA 5 ti nepojede pořádně ani na tom druhém NB ;-)

Co máš dělat? Nic. Prostě něco máš, internet ti funguje, nějaké staré hry asi taky. Do práce nechodíš (14 let) - no tak prostě musíš vydržet, až si nějakou kačku ušetříš (brigády a tak). Zkus si představit sebe v roli rodičů; letěl bys hned do obchodu kupovat další krám (NB není na hry!)? Jak píše někdo výše, pokud nepřehazujete tisícovky na půdě vidlemi, nemůžeš čekat, že místo placení inkasa se bude kupovat tobě další notebook (a za chvíli další, protože z bláta do louže..).

Měl sis vybrat klasické PC, byl bys za vodou.

vono "nelíbí a nevyhovuje mi" je hodně stručný, kdyby jsi popsal lépe, kde je problém, možná bys našel víc pochopení. Jestli ti nestačí výkon, tak mají chlapi pravdu. A jelikož píšeš v únoru, už není v záruce? Nemůžeš ho vrátit? proč to řešíš až teď? Zboží si mohl vrátit a ne ho prodávat?!

jak mívá už dnes většina obchodů- vrácení zboží bez udání důvodu třeba do dvou týdnů, měsíce

To je ale dobrá vůle těch obchodů, nic, co by šlo vyžadovat. Kromě dvoutýdenní lhůty při nákupu provedeném pomocí komunikace na dálku (eshop, telefon...).
Každopádně, jestli to koupili v únoru a nic tomu není (jen to synkovi nevyhovuje), tak mají smůlu a vrátit to nepůjde.

Buď rád,že máš ve 14 letech vlastní notebook.Když se Ti nelíbí,tak si počkej,začni šetřit,pomáhat rodičům,chodit na brigády a pak si kup lepší.Já mám taky PC starý 5 let,mobil asi 3 roky a líbí se mi ty novější.A to chodím do práce a vydělávám,ale prostě nemusím mít všechno hned nové.Takže Ty nemáš problém s rodiči,kteří Tě živí,ale hlavně se svými nároky.

Ty krávo, trápí tě a ubíjí to že jim nemůžeš říct že jsi nespokojenej s notebookem, to jsou starosti, co bych já za to dal řešit takovýhle věci (sorry mám trochu upito) :-D:-D Jinak k tématu, bejt tebou byl bych spokojenej s tim že mam notebook a až ti bude 15 můžeš chodit na brigády a vydělat si na lepší...

Ja ked som mal 15, tak som bol spokojny s pentiom 166MHz a 14" monitorom, ako moze byt niekto nespokojny s novym nb nerozumiem. NB nie je na hry, na to mas desktopy, na ostatne zalezitosti neviem ako ti nemoze vyhovovat, 17" nezmestis do ruksaku? Kup si vacsi. Co sa tyka vydrze baterie a prenosnosti nb, tak sa zmier s tym, ze iba od jednej ku druhej zasuvke, inak to nema vyznam. Pred kupou niecoho si treba do buducnosti nieco nastudovat, opytat sa zmanych a kamaratov, opytat sa napr. tu na poradni a budes vediet co kupujes a pri samotnej kupe ta ani predavajuci nedokaze zmiast kupit nieco co ti nebude vyhovovat.