Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dražší produkt- nákup ze zahraničí ?

Zdravím, zvažuji nákup jednoho dražšího produktu. A vidím a slyšel jsem "veci, kde je podstatna kvalita bych z číny nebral" Jde o segway bez řidítek (www.youtube.com) z shopu www.alibaba.com
Značkový originál stojí 45 tisíc kč a tady to mají za 5 tisíc :o. Říkají, že je to úplně to samé, tak nevím jakou čekat kvalitu. Můžete mi poradit jestli je obchodník z linku důvěryhodný a ta stránka to je něco jako aliexpress? Nemůžu se rozhodnout jestli to riskovat, ten youtuber z linku říká že to přišlo za den?! Já slyšel, že to trvá měsíce. A když to obědnám jak funguje ta doprava- to se o nic nemusím starat a doveze mi to až domů nějaká kurýrní služba? Díky za rady a připomínky

Takže bych to měl zkusit najít na Aliexpress za obdobnou cenu s |důvěryhodným dodavatelem|, na podvodníky se dá určitě narazit na obou webech. Já se toho trochu hodně bojím, ale pořád slýchám jak si ten a ten kupuje v číně za desetinu ceny co tady a s poštovným zdarma a jak jsou spokojení. Ale většinově myslím mluvili o levnějších maličkostech, ale tahle "hračka" mě nedá spát. Slyšel jsem o garanci vrácení peněz asi u paypal? platby

Aliexpress nepodporuje Paypal, jen kreditky - a mozna nejaky Western Union, to si omrkni.
Ja mam s Cinou dobry zkousenosti, da se s nima dohodnout, ale pet litru je pet litru.
Vraceni penez pres Paypal funguje, mam nekolikrat overeno (dvakrat to bylo pres 100 EUR), ale na Aliexpressu je ti to platny jak mrtvymu ukulele.

Vzdycky je to trochu risk, ale Aliexpress to ma tak, ze si zbozi objednas, zaplatis kartou a mas tam predpokladanou dobu doruceni a po tu dobu zustanou penize u Ali, ta doba se da i prodlouzit, Pokud dojde prazdna krabice nebo zbozi nedojde, tak si u Ali zazadas o refund, vypises duvody, oni to zhodnoti a penize vrati, s podvodnym obchodnikem pak rozvazou spolupraci. Aspon takto to inzeruji a na androidforu jsem cetl, ze to presne takto u jednoho zakaznika probihalo, kdyz mu mobil neprisel.
Sam jsem u nich uz nakupoval bez problemu.

Ohledne dodani se tomu trochu divim, obvykle je doprava zdarma jen pres cina post a doprava trva 30-60 dni, DHL je 3-7 dni, ale tam se obvykle plati okolo 30EUR + jeste poplatky za povinne celni odbaveni v CR (nemas moznost si to vyridit sam jako u Ceske posty, ikdyz i tam je to komplikovane). Me se to nastesti netykalo, protoze jak mobil tak hadry mi prosly bez zastaveni na celnici.

Dobrý den, ten aliexpress. Jaké máte zkušenosti? Když budu chtít objednat něco do 10 $ je to v poho? Nerad bych pak řešil nějaké pitomosti. Předpokládám že pak ta domluva když nedojde zboží je v angličtině že? :-D
Uvítám všechny vaše zkušenosti.

Osobně se mi ten obchod zdá trochu pochybný.