Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Psychika - sport

Zdravím. Je mi 15 a už 5 let hraju fotbal. Když jsem sám a nebo s někým blízkým, dokážu mnoho, zvládám kličky, střely, triky. Uznávají mě. Ale když jdu do kolektivu na trénink, strašně snadně se rozhodim a nepředvedu takový výkon. A při zápase už skoro vůbec. Nevím, co bych s tím mohl dělat. Vím, že to umím a také umím, ale nevede se mi před lidmi a to mě štve. Co bych mohl dělat? Děkuji moc za každou radu :)

Je to běžný jev například u bojových sportů, vše je v psychice, na tréninku máš fyzicku, vše udychas, zvladas. Přijde zápas a za minutu mas pocit ze padnes na hubu, ruce nejedou jak maji, nohy jsou jak z betonu.
Můžeš navštěvovat psychologa apod, v tom není problém, ale řešení je jinde. Zápasit zapasit zápasit až to pro tebe bude rutina, jako trénink, nebudeš mezi tím rozlišovat...
Můžeš mit samozřejmě chronickou tremu z většího množství lidi, ale jsem přesvědčeny ze to nebude tento případ ;-) Takže hraj co to jde.