Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak začít běhat a něco okolo

Ahoj,

rád bych se zeptal, zdali nemá někdo zkušenosti s běháním.

Rád bych běhu věnoval tak hoďku denně.

Slibuji si od toho, že se nějakým způsobem udržím v kondici - nepřiberu. Je to možné?
Je možné během zhubnout?

Běhat ráno/večer, nebo je to fuk? :-)

Co vlastně během "posiluji" - nohy?

Také by mě zajímalo, jestli je lepší běhat po trávě, chodníku, či nějaký štěrk, nebo tak...
Nebo jestli je třeba mít dobré zatížené ruce.

Poradí a pokecá někdo, kdo má zkušenosti?

Díky za rady :-)

Nechápu, co tu řešíš. Chceš běhat? Brání ti v tom někdo? Pokud ne, obuj si nějaké boty (třeba Zátopek běhal v půllitrech, Abebe Bikila běhal bos) a oběhni barák. A dělej to každý den a když se na to budeš cítit, přidej si další kolečko.

...Pokud jde o liptákovský SUP, Cimrman prosazoval zásadu , "aby to bylo jako ze života". Proto odmítal, aby se pro sport na vsi vytvářely nějaké zvláštní podmínky: běžecké dráhy, cvičební úbory, speciální obuv. Říkával: " Bude-li vás honit četník nebo budete-li spěchat na vlak, také neodložíte zavazadla a nepřevléknete se do trenýrek s lampasy." A tak organizoval závody vesnické mládeže s kufry a v zimnících...

...Často si všímám, jaké se dělají gigantické přípravy na koupání, když lidi jednou někam k řece, ale jak se potom, když tam jsou, moc nekoupou.
To je zrovna tak, jako když jedete k moři. Já si pokaždé umiňuju - když o tom přemýšlím ještě v Lonýdně -, že si denně ráno přivstanu a půjdu se namočit do moře ještě před snídaní, a vždycky si zbožně zapakuju plavky a osušku. Kupuju si výhradně červené plavky. Červené plavky se mi líbí nejvíc. Výtečně mi jdou k pleti. Ale když potom k tomu moři přijedu, tak můj pocit, že tu časnou ranní koupel tolik potřebuju, není už najednou tak výrazný, jako byl v Londýně. Naopak, spíš mám pocit, že potřebuju zůstat do posledního okamžiku v posteli a pak rovnou sejít dolů ke snídani. Jednou nebo dvakrát ve mně zvítězí čest, vstanu před šestou, trochu se přiobléknu, seberu plavky a ručník a ponuře doškobrtám k moři. Ale rozkoš mi to nepůsobí žádnou...

:-D:beer: