Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno strach

Jde o trochu vláštní dotaz. Jeden kluk po mně hodil kámen a ten mi způsobil velkou bouli a od té chvíle se cítím hloupější a při vzpomínce mi tluče srdce. Prostě nedokážu zapomenout a strádám s lidmi,kteří utrpěšli podobné i horší zranění,třeba i kvůli lidské agresivitě.

Prostě nedokážu zapomenout a strádám s lidmi,kteří utrpěšli podobné i horší zranění,třeba i kvůli lidské agresivitě.

a až se řízneš,budeš strádat se všemi zvířátky,která kdy zahynula na jatkách a zabijačkách?
A až konečně dostaneš od táty facku,vzpomeneš jistě s dojetím na všechny komáry a hovada.:x:

Pokud to není trol jak píšete... zní mi to jako záchvat úzkosti, taky jsem zažil.. že to neznáte neznamená, že to neexistuje: "Úzkost je už záležitostí poněkud subtilnější. Pocit úzkosti se objevuje u člověka, kdy už jen předpokládá určité ohrožení, ke kterému nemusí vůbec dojít a zpravidla nedochází. Takový jedinec má často celou řadu, podle vlastního názoru, důvodů k tomu se bát. Nicméně velmi často nedokáže jednoznačně popsat, čeho se bojí. Tyto pocity jsou často provázeny i fyzickými příznaky jako je bušení srdce, nevolnost či zrychlené dýchání a podobně.

Panická úzkost je vlastně takový akutní záchvat úzkosti. Dochází při ní k opakovaným, intenzivním záchvatům strachu. Obvykle vyřadí takového pacienta z běžného, každodenního života. Záchvat přichází nečekaně a právě to u postiženého vyvolává další obavy, protože nemůže racionálně odhadnout, kdy k záchvatu akutní paniky dojde. Tento záchvat je obvykle doprovázen fyzickými příznaky. Dochází k tomu, že obtížně dýchá, má pocit závratě, může dojít k rozostřenému vidění i dalším příznakům (třes, slabost nohou či pocit zmatku)."

Různí lidé reagují na strach různě. V krajním případě je možné strachem i zemřít.

Je možné navštívit psychologa; dnes už snad není nutné se obávat, že pacient bude následně rychle zavřen "do Opavy" (blázince).

-----

Známý psycholog mi popisoval případ pacientky, která se jako dítě spálila o nějakou rouru (od kamen?). Získala jakousi "rourofobii", že "trubky/roury pálí", odmítala se čehokoliv podobného dotknout. Jednou v rámci terapie ji fyzicky donutili přiložit ruku na nějakou nevinnou trubku. Výsledek? Popáleniny 2-3 stupně.

Psyché je prostě někdy "sfiňa".

Já taky :)

Jen jsem to slyšel, snad ale nekecal. Netuším, co dokážou udělat nervy, receptory. Zda k naskočení puchýře s vodou třeba nestačí jen elektrický impulz z místa doteku do mozku s informací "pálí to!" a mozek tam tedy nepošle zpět signál "puchýř auf! a "noste vodu!" Co když "pálí to!" dokáže předat mozku mimořádně citlivého jedince i jiná informace než jen z opravdu rozpálené plotny?
Nevím.