Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kruhy pod ocima meho syna - jak se jich zbavit

Dobry den,

mam takovy ne/osobni problem. Muj syn je nyni v puberte a jak vsichni jiste vite, prochazi ruznymi horm zmenami atd.
V posledni dobe se zacal koukat vice do zrcadla a zjistil,ze ma neustale kruhy pod ocima, kterymi bohuzel trpi cely zivot.
Spi opravdu hodne, az 11 hod. Je pravda, ze od mala trpi rymou a obdobnymi n, a tak me napadlo, jestli nezkusit antihistaminika nebo neco jineho. Budu rada za jakoukoliv odpoved, Diky Jana

Skusit menej spat.
Kruhy sa daju zakryt nejakym makeupom alebo co ja viem cim.
lekara by som navstivil (aby pripadne urobil rozbory krvi apod), ale urcite by som do neho necpal len tak nejake tabletky, kvol inejakym kruhom. Na otravovanie organizmu liekmi ma este casu dost. (akokeby nestacilo ze ludia do seba cpu jedy v zradle :)

souhlas s nazory ostatnich

Spatny a dobry obvodni lekar se pozna podle toho, ze zatimco ten spatny se na vas podiva, ten dobry vas jako prvni posle na krevni testy. Melo by to bejt automaticke u kazdeho, ze jednou za nekolik let si nechate udelat rozbor krve. Samozrejme zalezi na celkovem zdravi dotycneho, nekdo potrebuje chodit na krev radeji casteji nekomu staci jednou za 10 let.

Takze leky bez poradneho vysetreni vcetne krve nebrat.

Zdrava strava a sport!

11 hodin denne, to vazne jde? Tak jestli jako opravdu spi, tak je to podezrele, nad navstevou kvalitniho lekare bych nevahal.

Musim sa pochvalit, dnesnu noc som spal 13 hodin s jednym prerusenim na vypnutie telky a zapalenie si zdravotnej cigarety a dnes poobede som nevahal si este zdriemnut na 2 hodiny :-) Co sa tyka kruhov pod ocami, tak tie mavam kazde rano cez tyzden kedy spavam maximalne 5-6 hodin. Takze vidim to tiez na zhabanie vsetkej elektroniky a radsej aj casopisov s naucnou tematikou..

Krevni testy jsme delali minuly rok, vse v normach
Co se tyce elektroniky, ta je na noc zamcena u nas, router je zapnuty jen v urcity cas...navic syn je dost disciplinovany, samotnemu mu to vadi
Ted me napadly jeste alergie. Je fakt, ze si stezuje, ze nemuze spat se zavrenou pusou (rano ma tudiz vyschlo v puse) a ma rano obcas plny nos...
Co myslite, nejaka antihistaminika - myslim si, ze to bude dehydrataci z noci, jenze on tu pusu nedokaze pres noc udrzet zavrenou

Chjo. Za prve prasky vseobecne su zvycajne svinstvo ktore viac skodi jak pomaha. Za druhe ak si myslis ze ma nejaku alergiu, tak sa to da vysetrit, su na to specialisti ktori urobia alergicke testy na vsetko mozne. Moze napr. blbo reagovat na roztoce ktore sa vyskytuju v postelnom pradle a matracoch, moze byt dobre skusit vymenit komplet postelne pradlo aj matrac aj vsetko (nech par dni spi inde janeviem na gauci s novym oblecenim aj novym vankusom)
Za tretie, ked fakt spi 11hodin, tak nech skusi spat len 8hodin. Neni to normalne a podla mna moze mat tie kruhy aj z toho ze spi moc vela. Za stvrte, ak ma otvorene usta a chrape, tak sa mu mozu zapchavat dychacie cesty, a tym padom casto nedycha a to rusi spanok (ludia tymto postihnuti maju udajne problem ze su furt nevyspati). Na to je dobre poradit sa s nejakym odbornikom na spanok a dychacie cesty apod.
BTW. ja osobne mam tiez kruhy, zrejme z neustaleho cumenia do obrazoviek 40rokov vkuse :D, a aj spim blbo (asi mam ciastocne problem s dychanim apod), no a co? Je mi to jedno. (P.S. mozno by mi pomohol sport a necumet vkuse do obrazovky, niekedy do penzie to snad este stihnem overit :D)

Doporučuju nějakou volno-časovou aktivitu, alespoň hodinu denně.

Člověk se pak cítí úplně jinak.
Já jezdím skoro hodinu denně na kole. Přestal jsem brát prášky a ty, které beru,
těch beru jen půlku.

A to: prasky vseobecne su zvycajne svinstvo ktore viac skodi jak pomaha
Mohu jen potvrdit !

Prášky berou často (ne vždy) hlavně blbci, kteří věří pohádkám o živé vodě.
Princip každého prášku je, že ovlivní funkci něčeho, což může něčemu jinému prospět.
Respektive je to něco za něco.
Takže v praxi měníte jeden problém za jiný.

A bez ironie mohu označit mnohé lékaře za neschopné idioty.
Nejsou totiž schopni poznat, kdy potíž způsobuje lék, ale naopak ještě zvyšují dávky.

Nechci paušalizovat, ale každý jistě zná některé blbce z pc.poradny, kteří skončili zablokovaní a podobně.
Tyto blbce my celkem snadno poznáme, protože se orientujeme v oboru.
Není ovšem snadné pro laika takové blbce poznat v kategorii mimo obor - například mezi doktory.

Tím jednoduše tvrdím to, že neschopní lidé nejsou výhradně doménou v našem oboru, ale i bohužel mezi lékaři!
Například jsem si četl recenzi jednoho lékaře, který řešil s pacientkou její enormní únavu.

Napsal ji nějaké vitamíny a prohlásil, že je to jarní únava.
Když ho upozornila na fakt, že jarní únava nemůže trvat celoročně, tak se jí chvástal, jaké má výsledky a jaká je on kapacita.

No samozřejmě udělala dobře, když odešla k někomu jinému.

Narážím i na množící se situace, kdy jsou úspěšně podávány pacienty na nemocnice žaloby.
Jistě, existují kvalitní lékaři. Ale taky existují hovada, kterým je radno se doslova v zájmu vlastního zdraví vyhýbat!

Nejedná se přitom o žádné drobnosti. Poslední případ o kterém jsem četl byl z porodnice, kdy lékaři
aplikovali zjevně špatný postup u rodícího se dítěte a jejich chybou se narodilo s celoživotní vadou a demencí.
Rodiče sice vysoudili na nemocnici 13 miliónů a odvolali celý tým "lékařů" ze směny, ale za zpackaný život jejich i dítěte je to malá náhrada.

Takže až půjdete k lékaři, nespoléhejte na to, že jste v dobrých rukou.
Může tomu být přesně obráceně.