Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zaměstnavatel nechce zaplatit

Zdravím,
Můj ted už bývalý zaměstnavatel mi nechce doplatit výplatu za poslední měsíc práce, celou dobu se zdálo že mi ji pošle i když se pořád na něco vymlouval. V pondělí mi řekl, že ke konci týdne to už bude. Tak se mu dnes snažím dovolat a pořád jen: "Volaný účastník právě hovoří......"
Může si zablokovat číslo, abych tuto hlášku dostával pořád ?
Byla to práce na Dohodu o provedení činnosti, to byl taky důvod proč jsem odešel. Pracoval jsem tam jen dva měsíce, sliboval mi, že po měsíci dostanu normální smlouvu. Ale nestalo se tak i po dvou měsících mě tam chtěl držet stále na dohodu. Dluží mi kolem 25000kč. Pro mě to jsou obrovské peníze i když teda zatím bydlím u rodičů a nemám tedy téměř žádné platební povinnosti, až tedy na příspěvek matce, který jsem jí dával na el, vodu atd....

Co by jste dělali teď na mém místě? Byla to moje první práce hned po škole, 2.11. nastupuji do nové práce a hned na smlouvu.
Ale situace, že jsem měsíc dřel zadarmo, vlastně ještě jsem za to platil, protože jsem dojížděl každý týden 170km tam 170km zpět mě docela štve. A jsem slušně nasrán za takovou zkušenost jako zelenáč ve světě práce.
Nevím co teď, jestli si udělat výlet a navštívit ho, udělat mu nějakou škodu pro můj klid v duši. Fakt nevím.

Navštiv advokáta a s jeho pomocí nech vydat u soudu platební rozkaz. Pokud bývalý zaměstnavatel do 15 dnů nepodá odpor, tak částku uznává a musí zaplatit, nebo to pak můžeš předat na exekuci.
Když odpor podá, tak klasickej soud. Snad máš ještě doma pracovní smlouvu.

Smlouvu mám, jezdil jsem nákladákem tak mám i kolečka kolik jsem toho najedzil. Ale jsem více méně bez koruny tak na to nemám zatím finance, abych to touto cestou řešil. Jde to podat až třeba po měsíci(až si vydělám v nové práci)? + dám mu do té doby možnost to třeba ještě zaplatit normální cestou... zrovna před chvilkou jsem se konečně nějakým způsobem dovolal, zvedla mi to jeho manželka a že prý její manžel je pryč že mi dá vědět až bude mít čas.....

Klidně to udělej až za měsíc, promlčecí lhůta je mnohonásobně delší. I když, než půjdeš dát soudní platební příkaz, tak mu prostě pošli písemnou výzvu, ve které mu oznámíš datum, do kdy má zaplatit a že poté budeš záležitost řešit soudní cestou. Udělej si kopii dopisu a dopis pošli doporučeně s dodejkou. Dodejka potvrzuje převzetí adresátem.

Když se už nechám ukecat na výplatu závislou na ujetých kilometrech, nechám si do smlouvy napsat s jakým vozidlem a pod jakou SPZ budu jezdit.To vše si zdokumentuji ofocením koleček z Tchgr a nebo každý den vyjedu lístek z digitálního tachografu.
Na dohodu bych určitě nevyjížděl s kamionem ani z brány podniku či firmy.Co pojistka na blbost? Máme uzavřenou?

Pokud máte jisté důkazy o tom, že jste s autem jezdil a vyjezdil si nějaké peníze, klidně se na právníka obraťte.Počáteční náklady si možná budete muset zaplatit, ale ty se vám v případě kladného rozsudku vrátí.Nebo navštivte nejbližší ÚP a tam i bezplatně poradí.

Může si zablokovat číslo, abych tuto hlášku dostával pořád ?

Může, chytré telefony to umí. Zkusil bych mu zavolat z jiného čísla.

navštívit ho, udělat mu nějakou škodu pro můj klid v duši

Ne! Situaci to nezmění a ještě si nas... do bot.
Zeptal bych se na úřadě práce, tam by měli mít právní poradnu pro tyto případy. Od toho tam jsou.

slušně nasrán za takovou zkušenost jako zelenáč ve světě práce

Všichni zaměstnavatelé takoví (naštěstí) nejsou.

Neni to uplne jednoznacne. Kamos dosel za dluznym majitelem firmy, v ruce ocelovou tyc pred jeho milionarsky domek, zacal mu rvat pod oknama, at okamzite zaplati nebo si to pekne odskace, asi po deseti minutach se otevrelo okno a dluzny zamestnavatel hodil na chodnik pred domem svazek bankovek, kde bylo dokonce o malinko vic nez dluzil, rek ze uz kamose nechce v zivote videt, kamos mu popral napodobne a uz se v zivote nevideli a bylo vyreseno.
Samozrejme pokud ma dluznik hrosi kuzi, tak to bude hnat az pred soud a driv nezaplati, potom by takoveto jednani zase mohlo byt spis ke skode a lepe to resit od zacatku soudne.
Je tezke poradit, musi to tazatel spravne vyhodnotit sam, co je lepsi.

Zkušenostmi se člověk učí.

Chytráků je dneska hodně.
Proto, kdybych měnil zaměstnavatele, tak mám podmínky:
- Smlouva bude kompletně podepsána dopředu, ještě před nástupem
- Ohodnocení bude výslovně základ v plně dohodnuté výši (Nikoliv součást premiové složky)

Jakmile něco z toho zaměstnavatel zpochybní, nemáme se o čem bavit.

Pro seriózního, bonitního zaměstnavatele, který o Vás stojí, není dodržení těchto podmínek problém.
Naopak, jakmile začne kličkovat už při pohovoru, je vhodné neztrácet čas v personálním průtokáči.

Tak už se odmlčel. Potřeboval jsem potvrdit papíry o zrušení dohody o provedení práce a tak. Ale bohužel pokládá telefony. Teď mám opravdu chuť vzít poslední prachy, dopravit se tam a dělat mu tam bordel tak dlouho, dokud nezaplatí.
Svinstvo tito lidé......