Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Učitel dotaz

Nevím, konkrétně do jaké kategorie to mám zařadit. Tak jsem to dal do "Zdravie". Chtěl bych se stát učitelem na základní škole. Chtěl bych učit: Informatiku, Telinu, Náboženství. Co budu potřebovat aby mě přijali jako učitele?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
To je opravdu velké nadšení, nebo zoufalství, chtít dělat učitele bandě drzých faganů za mrzký plat.
Prasak 30.10.2015 07:20
Prasak
Mrzký plat? No nevím, tady je "běžná výplata" kolem 10-15 tisíc hrubého, možná něco načerno k tomu…
L-Core 31.10.2015 09:24
L-Core
No, fakt je, že už dlouho jsem v novinách neviděl žádnej článek o učitelských platech, ale jinak fur…
Prasak 31.10.2015 18:39
Prasak
A k těm prázdninám v létě - spousta učitelů je tráví na Úřadu práce. Nebo na nem sice nejsou, ale n…
merlouska 31.10.2015 23:00
merlouska
Jedna mamina kolegyne takhle pres leto prodavala Fornetti ve stanku na nadrazi No a co je na tom š…
Dale Cooper 01.11.2015 13:38
Dale Cooper
Spatneho na tom neni nic. Ale asi by sis dokazal predstavit taky lepsi traveni dovoleny nez vydelava…
merlouska 02.11.2015 17:10
merlouska
Půl roku jsem šest dní v týdnu vstával ve čtyři. Byla to trochu i nutnost (nebyli lidi) a když to sy… poslední
Dale Cooper 02.11.2015 22:37
Dale Cooper

Mrzký plat?

No nevím, tady je "běžná výplata" kolem 10-15 tisíc hrubého, možná něco načerno k tomu :-/

Učitel má minimálně dvacku, spíše 25. K tomu 3 měsíce volna (když posčítám všelijaké prázdniny a ředitelské volna). Pracovní doba do 30 hodin týdně.

Jasně, mladí učitelé to mají náročnější, než se zaběhnou a udělají si univerzální přípravy. V době PC žádný problém.

S drzými fakany samozřejmě souhlasím. Soudruzi tohle měli mnohem lépe podchyceno. Ona taková přes_hubu ve správný okamžik má na výchovu blahodárný vliv. Oceňováno i rodiči ohýbaného fracka. Nu, jiná doba…

No, fakt je, že už dlouho jsem v novinách neviděl žádnej článek o učitelských platech, ale jinak furt někdo plakal, jak chcou učitelé přidat.

Co jsem vyguglil, tak žádná sláva, pokud nevyleze v tabulkách do vyšších tříd a nedělá učitele alespoň 20 let. Narovinu - učit někde na základce 10 let a mít za to dvacku hrubýho? To pro živitele rodiny moc není.
http://kupnisila.cz/platove-tabulky-2015-listopad- prosinec/

A k těm prázdninám v létě - spousta učitelů je tráví na Úřadu práce.

Jedna mamina kolegyne takhle pres leto prodavala Fornetti ve stanku na nadrazi

No a co je na tom špatného? Třeba splácí hypo nebo tahá syna z exekucí? Můj kolega, co jezdil s autem vybírat schránky, chodil o víkendy montovat lidem nábytek. Tudíž to znamená, že "by se mělo něco dělat"? Vůbec ne...
Já jsem rozvážel zase před prací noviny (4:30 - 7:00) a přivydělával jsem si.

Spatneho na tom neni nic. Ale asi by sis dokazal predstavit taky lepsi traveni dovoleny nez vydelavani dalsich penez. I kdyz pokud stejne na zadnou dovolenou nemas, tak je to asi pak uz ve vysledku jedno, jestli sedis doma nebo mas nejakou brigadu. Spis to posilani na urad prace je horsi.

Ona kazda kacka se hodi. Btw, jak dlouho jsi to rozvazeni novin delal? Mama to kdysi delala taky, nevim, jak dlouho, mozna 6-9 mesicu, a pak toho nechala, protoze z te kombinace noviny+prace uz byla dost unavena.

Půl roku jsem šest dní v týdnu vstával ve čtyři. Byla to trochu i nutnost (nebyli lidi) a když to sypalo, tak jsem zatnul zuby a dělal to; dalo se "šprajcnout" a "dělejte si to sami". Prachy jsem samozřejmě rozfofroval za kraviny, ale to je vedlejší.
Fungovalo to tak, že jsem ráno v půl páté naběhlm odemkl poštu, převzal od řidiče noviny (pro celou poštu), pak vzal auto (někdy na mě zbyl Transit) a jel. Vrátil jsem se tak v sedum, zase jsem extrémně nespěchal, stavil jsem se na pumpě na kafe a podobně. No a v sedum jsem normálně nastoupil do kanclu, vyřizoval "lidi", reklamace a podobně, no zkrátka práci ne vedoucího pošty, ale toho hned pod. Provozní věci, psal jsem přepážkám směny a tak. ve tři jsem skončil a šel domů.
Jasný, každá koruna se hodí. Když jsem byl ještě s manželkou, tak jsme potřebovali prachy, tak jsem šel do Kladna na poštu jezdit sobotní kurz. To znamenalo vyjet v deset, objet pošty otevřené v sobotu (okres Kladno, kus Prahy západ), naložit co přijali (balíky, pytle) do Transita a odvézt to do Malešic na uzel. Pak zpátky do Kladna (nakoupilo se) a v pět v šest jsem byl doma. Pakárna, dělal jsem to skoro rok... Již přes deset let tomu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru