Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem šikanovanej ?

Sem šikanován brutálne si to nechci přiznat

Jeden spolužák mi bere vodu každej den neustále když mu ji nedám vezme my batoh a vybíra mi z nej pití nebo mi poškodzuje pomúcky ...

Ja teda neviem jak sa to riesi dnes ale keby niekto sahal na batoh mne pred 30rokmi, tak mu poviem ze ty kokot este raz mi sahnes na batoh taku ti zajebem ze ta ani svata matka nespozna. Predpoklad je ze si schpopny mu jednu vrazit, keby slovne varovanie neucinkovalo.

Když schopný není, tak třeba za výchovným poradcem jít.
Tazateli:Já bych se toho nebál když tě šikanuje například nějaký svalovec tak možná dostaneš jednou dvakrat za to že jsi žaloval ale on z toho bude mít víc než to. On si posere život když ty něco řekneš. Takové podmínečné vyloučení by ho mohlo donutit nebo jeho rodiče aby se něco změnilo. Není špatné se o tom pobavit s rodiči. Na naší škole bývali pořádní výchovní poradci dva. Už jen na chodbě jsem se bál te poradkyně. Vypadala že mě zabije i když jsem nic neudělal. A jak jsem jí kolikrát slyšel tak jsem rád že jsem nic neprovedl.

Jenže dost šikanovaných dětí si to nechá líbit protože mají strach že dostanou přes hubu od agresora.
A to je chyba.
Kdybych dostal přes hubu tak by mě to jen naučilo že to mám řešit daleko víc než předtím.

Nejlepší je když máš kamaráda který ti to může dosvědčit že ti agresor dělá co dělá.

Ale ani ja nie som ziaden svalac ale trochu sebavedome vystupovanie nezaskodi, ak niekto mi saha na flasu tak tu flasu chytit alebo sa opytat ze "zabudol si si nieco v mojej flasi?" alebo reagovat nejak sebavedomo slovne (razne povedat daj to nazad apod), nemusi sa hned mlatit (to nemusi dopadnut dobre :). Samozrejme jedno z rieseni moze aj byt to nahlasit nejakej tej prislusnej vychovnej poradkyni.

Ono je to o tom stanovit si kriteria. Na skole na mna nikto nic neskusal na vojne ano. Po hube som mal dostat asi 20x, nikdy k nicomu nedoslo, mozno som mal stastie, mozno som zareagoval tak ako som mal (sebavedomo) a ked videli, ze neuspeju tak to sli skusat na viac submisivnych jedincoch.
Z vojny mam aj dalsi zaujimavy poznatok, ze ti, co boli najviac sikanovani neskor robili este horsie veci druhym (asi nejaky syndrom) a na druhej strane, ze prilis uvolena atmosfera skodi, pretoze ked som mal ja mladych a poprosil ich, aby nieco spravili, co mali v napalni prace postupne mi zacali skakat po hlave. Vsetko vyriesilo az zabavenie vychadzkovych kniziek a nejake tresty, ktore som im mohol ako velitel druzstva udelit a odvtedy bola disciplina aj bez sikany.
A dostat po hube nie je nic hrozne, ako pubertak som raz dostal od borcekov po korculovani, co si na mna pockali pred babou, ktora sa mi pacila, co som bral vtedy ako koniec sveta, pretoze som sa bal branit proti viacerym, ale on sa ziaden koniec sveta nakoniec nekonal. Inak s odstupom casu to bola chyba, je jedno, ci ti tecie krv len z nosa, alebo aj z ust, podstatne je ukazat, ze si s tebou nemozu robit, co chcu, takze dnes by som uz reagoval inak.