Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zub vypadol

dobrý den nestretol sa už niekto že mu vypadol trvalý zub ? mne práve dnes vypadlo polku zuba a ešte tam ostalo polku všetko sa to moc hýbalo teraz tam vidno velku dieru čo sa dá robit dá sa niejako nový zub alebo ? nemám možnost navštivit zubárku dakujem za rady do predu a kolko by to mohlo stát

Budes muset navstivit zubara, idealne co najskor, ptz az sa ti zapali nerv alebo co tak potom budes inac rozmyslat o navsteve zubara. Snad nie si na severnom pole.
kolko to stoji zavisi od toho co sa s tym da robit, a jaku korunku alebo mostik alebo co ti navrhne zubar a si vyberes (obyc alebo keramika alebo zlato alebo janeviem tak mas podla toho rozsah ceny od 0 po 1000eur)

Tak ja za keramicku v D platim okolo 400e. V CR/SR to bude asi o dost lacnejsie. Existuju asi aj nejake lacne umelohmotne nudzovky apod, kym nasetris ci co, pripadne tie umelohmotne mozno plati poistovna neviem zhlavy.

Nerv je v koreni zuba. Zapalit sa moze ale aj cela kost (celust) ak tam mas dieru, zavisi ze co tam mas za dieru apod. Ked sa zlomila polka zuba a nemas velmi dieru tak to neni az tak kriticke ze musis utekat dnes, ale treba ist co najskor. A cistit pravidelne.

P.S. chod sa k zubarovi aspon poradit, ked nemas prachy tak mu to povedz rovno na zaciatku ze chces len vediet ze co sa s tym da robit a za kolko a ze sa potom rozhodnes. (len aby ti to hned nevytrhol cele ze nemas prachy tak nebudes mat zub :D, vzdy je lepsie pokusit sa zub zachranovat korunkou ak sa da)

Mně se stalo něco podobného - půlka dřív spravovaného zubu se mi odlomila, zubař mi to nejdřív spravil amalgámovou plombou a po čase mi sdělil, že to bude potřebovat korunku a dal mi vybrat. Kovovou platí VZP nebo bílou keramickou a ta mne stála něco přes 3000Kč.