Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Běloun - 124/2

Nevím si rady v tímto matematickým příkladem v Bělounovi (Druhé vydání).

"Potrubí má vnější průměr 1 100 mm a stěny potrubí mají tloušťku 100 mm. Vypočítejte průřez tohoto potrubí."

Pomůžete mi s postupem, prosím?;-)

P.S.
Nechci výsledek, ten si dokážu najít sám ze zadu učebnice.

Problem je v trosku nejasnej definicii prierezu.
Z pohladu vahy trubky, ci spotrebovaneho materialu je tych 3140 spravne, ak by sme pocitali napriklad prietok pri takychto rozmeroch, uz pouzijeme "iny" prierez.
Ale cim dlhsie sa nad tym zamyslam, tym sa mi zda to zadanie logickejsie, aj ked po prvom zhliadnuti by som ratal ako prierez potrubia jeho vnutorny priemer.