Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Facebook - klady a zápory - diskuze

Zdravím. Tentokrát půjde spíše o takový offtopic. S kamarádem jsme se bavili o kladech a záporech Facebooku. Co si myslíte Vy? Jaké to má klady, zápory (spíše mě zajímají zápory)? Zajímají mne Vaše názory. :)

Pokud to sem nepatří, tak se omlouvám, ale nevím, kde více by toto mělo patřit.

Facebook má pouze klady.
Zápory jsou dané až demencí jeho uživatelů. Viz např. statusy typu: "Ahojte, celá rodina jedeme na měsíc na dovolenou do Ameriky, kdo nám bude zalejvat kytičky? Adresa XY." ráj pro zloděje.
Nebo pak samozřejmě různé typy šikan, kradení a vyvěšování fotek polonahých dívek, ale to je jejich blbost, když se fotí a samy to pak uploadují.
Je toho samozřejmě víc, ale asi si pochopil, že já jsem jednoznačně proti Facebooku. Když mi někdo napíše, přijde mi to na GMail. Nic jiného tam nevyužívám a nikdy taky ani nebudu.

Jak pise uz predrecnik, zapory jsou zpusobene predevsim blbosti uzivatelu.

Ja tam byla dlouho registrovana, ale moc jsem tam nechodila. Ale pred 3 roky jsem zjistila, ze pokud clovek vi, co, kde a jak, tak to muze byt i uzasna platforma pro ziskavani informaci, vymenu zkusenosti a sdileni radosti i strasti. Ted nemyslim sdileni ptakovin na zdi (i kdyz i tam se obcas clovek neco zajimaveho dozvi), ale uzce zamerene skupiny pro urcitou komunitu lidi. Jednu takovou skupinu jsem prave pred temi 3 lety zalozila, mame temer 800 clenu a spousta lidi je za tu skupinu rada.

Vsechno fakt zalezi na tom, jakym zpusobem clovek dokaze ten facebook vyuzivat. Navic u spousty veci je tezke rozlisit, zda jde o klad nebo zapor. Treba pratele - na jednu stranu mam vyborny prehled o tom, co delaji moji exspoluzaci z gymplu, ale na druhou stranu by bylo mnohem vhodnejsi se na nejaky facebook vykaslat a proste se s nimi obcas sejit nekde na pivku. Nejen FB, ale internet celkove ty lidi virtualne hodne sblizuje, ale realne oddaluje.

Odpověz si sám-je lepší mít pár kamarádů a s nimi blbnout,chodit na pivo a za holkama nebo sedět u PC a mít stovky i virtuálních "přátel" a sledovat,co právě dělají,co dělali včera a plánují na zítřek?Potřebuješ to vše vědět?Na kontakt s několika vzdálenějšími kámoši stačí mail nebo Skype.FB případně jako rezerva pro nalezení někoho,ale ne u toho trávit všechen volný čas.Já FB nemám vůbec a žiju.

Odpověz si sám-je lepší mít pár kamarádů a s nimi blbnout,chodit na pivo a za holkama nebo sedět u PC a mít stovky i virtuálních "přátel"

• Voilà, FB mam jen zalozen kvuli nekterym pratel se které vidim max 1x doroka a bydli mimo stat, co co kdo zrovna dela, neba jakou ma doma tapetu me nezajima..
• Mam rad soukromi a respektuju zoukromy i druhych.

Já teda FB mám. Ale jsem tam jednou/dvakrát do týdne na pár sec. Jen abych zjistil zda se něco neplánuje s bývalou třídou. Nebo když člověk něco od někoho potřebuje a nemá na něj zrovna tel. číslo.
Mám tam všechny co potřebuji, tedy asi jen 40 přátel.
Největší sranda je, že si vás přidávají lidi do přátel a když je potkáte na ulici tak ani nepozdraví :D Hlavně mít stovky přátel!!!!

Profil nemám a nepoužívám to. Chápu, že pro rozumně uvažující jedince to může být přínos (tvorba komunit, sdílení nepíčovin a podobně), ale ještě jsem nenašel důvod, proč bych to měl mít a používat.
Jsem ale dalek tomu být nad věcí a nafrněný, že jako FB ne a podobně. Jen mě nenapadá využití pro mě. Stejné by to bylo dejme tomu s harfou (ano, srovnávám skutečnou a virtuální věc), v rukou umělce super věc, krásný hudební nástroj. Ale jde to mimo mě, tak proč to mít?

facebook nema ani klady ani zapory, facebook je len abstraktna vec. Klady alebo zapory moze mat pouzivanie nejakej veci, tam potom zavisi od toho ze jak to pouzivas. Napr. nozik ako vec nema ani klady a zapory, ale hadzanie nozikom uz ma nejake zapory. A zavisia to od toho ze jak s nim hadzem a ktorym smerom.