Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teleskopický obušek ESP velikost

Dobrý den,

Měl bych zájem si pořídit teleskopický obušek, ovšem nemůžu se rozhodnout jakou velikost.
Nabízí se mi 2 možnosti velikost 18 (450 mm) a 21 (530 mm).
Který podle vás bude lepší na sebeobranu ať už zpacifikování člověka nebo vzteklého psa ?
Budu rád když mi pomůžete dát dohromady klady a zápory.
Měřím 180 cm a váha 78 kg.
Děkuji.

chcel by som vidieť ako naprostý laik v zaobchádzaní s teleskop. obuškom bude pacifikovať kvalitne vytočeného pittbulla alebo brazílsku filu............či ho vôbec stihne vytiahnuť z tašky,vrecka alebo spoza opasku a ešte keď bude zbalený v nejakom obvykle dodávanom púzdre.....

U ESP je to "obvykle dodávané púzdro" pohotovostní pouzdro na opasek, které lze rozepnout palcem jedné ruky (která již v té chvíli můžu držet obušek), takže žádné zdržování se nekoná.
To, zda uživatel bude chtít být "naprostý laik", nebo si zacházení s obuškem předem vyzkouší či dokonce nacvičí, bych nechal na něm.

Za mě 18 palců. Hlavní důvod je nižší hmotnost - ono je totiž potřeba ten obuch mít u sebe, aby se dal použít. A komfort nošení je u kratšího vždy větší. Jinak řečeno: je lepší mít 18 na opasku, než 21 doma na poličce. ;-)

Vždycky to bude kompromis mezi ergonomií při nošení a efektivitou při použití. Tak je to u všech sebeobranných prostředků - ať je to nůž, obranný sprej, či pistole (na sebeobranu zblízka je super brokovnice, ale obvykle se to blbě nosí).
ESP má na webu podrobné údaje i nákresy, možná by se to dalo nasucho vyzkoušet před objednáním (a pokud ne, pak prostě zajít do kšeftu, případně při objednání po internetu využít možnosti zboží do 14 dnů vrátit).

klasický kaser na sebeobranu lepší :D je to malé ľahké a dosť účinné. Hlavne vám nesmie vytiecť vo vačku :D
o niečo menej účinné je plynová pištoľ ktorá daného človeka (útočníka ) môže odstrašiť aj bez nutnosti použitia :D

Osobne nenosím ani jedno, jedine mám v batohu pernamentne nôž ktorý síce nieje na obranu ale má 100 ďalších využití a keď už tak aj na tu obranu by šiel použiť no poćhybujem že u toho psa by som ho stihol v nájsť na to ešte vytiahnuť :D

Mám velikost 16 a na skryté nošení je dělaný takže ho mohu pohodlně nosit kamkoliv .. do města apod. Je sním lepší manipulace a obratnost. Za mě je to vel.18 Je praktický a na sebeobranu vystačí , agresivního psa zkrotíš jakýmkoliv obuškem ale musíš sním umět jinak ti je na nic :) Zkus si u ESP dokoupit výcvikové CD za 80,-Kč a nebo se přihlásit na výcvikové kurzy s teleskopickým obuškem :) A btw. udělal jsem si mini test , mlátil jsem sním do dřeva do betonu a furt stejný tvar a nic se nezměnilo :) hlavně si kup KALENÝ a kup to z www.obrana.cz toto je e-shop kde ti k nákupu nad 600Kč dají dopravu free a navíc je to ofiko e-shop značky ESP + víc o čem mluvím studuji policejní školu laik nejsem :D Doufám že jsem pomohl ahoj ;)