Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje budoucnost

Dobrý večer, chcel by som sa vás spýtať, či ma tam prímu.

V škole sa zrovna neučím najlepšie.V PC sa vyznám dokonalo. Chcel by som sa vás spýtať, kedže mám zkúsenosti z PC či ma prímu ako PC Technika. A ešte by som sa vás chcel spýtať, koľko by som mesačne zarobil.

Nauč se pořádné řemeslo (elektrikář, topenář, instalatér, pokrývač) a budeš placený zlatem.
Všichni mladý si myslej, že udělaj vejšku a hned po škole nastoupí na flek ředitele.Pak končej ve skladech a jezdí ještěrkou.

Jako řemeslník se uživíš jak u nás tak kdekoli v zahraničí.Jen nesmíš bejt blbej lempl. Bez urážky :-)

Takto asi dnes uvažuje dorast.
Slovenčina hrozna, takže k písomnej komunikácii so zákazníkom to pustiť nemôžete, ale všetko vyvazuje nadmerné sebavedomie.
Myslím, že šancu máš pomerne malú, čo poznám pomerne dobrých borcov od konkurencie tak zarábajú 500-600 eur, čo mi príde zúfalo malo.

Na IT je to malo, chalani robia pre firmu, co si uctuje pekne palky za support pre firmy v meste a okoli, takze sa ani nedivim, ze je tam velka fluktuacia.
Naposledy odisisl jeden technik k velkemu zakaznikovi, pretoze ten mu ponukol viac a zakaznik usetril lebo si kupil hotoveho iteckara, co poznal jeho system a v sumare platil menej ako predtym za pravidelny support firme.

Výplata není kapesné, až se budeš snažit přežívat sám, zjistíš, kolik peněz z na první pohled hezky vypadající výplaty zmizí za životní nutnosti - bydlení, energie, vybavení, jídlo, doprava do práce. Budeš chtít nějaký životní standard, takže začneš nakupovat pračku, ledničku, myčku, televizi, rádio, počítač, mobil, možná se ti zalíbí představa vlastního auta, takže začneš šetřit na něj, budeš muset platit povinné ručení, benzín, udržovat ho a do toho všeho šetřit pro případ, že bys snad nedobrovolně přestal pracovat - úraz, vyhození z práce.

Nekde si ztratil soudnost ci smysl pro realitu zrejme :)

Pokud bydlis u maminky a nemas zadne vydaje, pak ano, 500 euro je dost. Pokud bys ale chtel nekdy se snad osamostatnit od maminy sukne, pak zjistis, ze je to zalostne malo. Napriklad ja dam v prepoctu asi 360 euro mesicne za najem,energie,mobil a internet. A to mam rekneme prumerne ceny v danem meste. Zbude ti tedy 140 euro z kterych musis nejen koupit chleba, ale uz i jar,praci prasek, obleceni a taky musis nasetrit na vybaveni bytu, musis z toho usetrit na necekane vydaje (odejde ti pracka, onemocnis, prijdes o praci...). Jenze urcite nechces zivot jen o tomhle, ale jet i na dovolenou,koncert...no, pochopil bys po prvnim mesici :)