Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škodlivost energy drinků (RedBull)

Dobrý den,

nějaký ten čas piju RedBull a z okolí slyším často komentáře, jak je to nezdravé, karcinogenní ap. Tak jsem zkusil chvíli hledat na netu a objevil jsem, že vlastně neobsahuje nic špatného. Samozřejmě je tam cukr; dál pak kofein, který v dávkách do 200mg a do 400mg na den neškodí podle mnoha studií (plechovka má 80mg). Nechápu, co je na tom tak hrozného.

Některé energy drinky obsahují různá škodlivá barviva či konzervanty, což ale nejspíš případ RB není.

Co si o tom myslíte?

ZDE JE INFO O SLOŽENÍ:
http://www.zdravapotravina.cz/energy-drink/red-bul l-red-bull

Je pravda, že složením má nad ostatními rádoby energy drinky (ano, energy drinky vskutku energy drinky nejsou) navrch.

Není specifikován, jaký typ karamelu je vlastně obsažen.

Jestli jsi pohybově aktivní, sportuješ nebo tvrdě pracuješ, drink denně (kvůli cukrům) nemůže mít vliv, jestli jsi ale obézní nicnedělající typ, tak to nejlepší volba nebude.

karamel je len jeden jediný,z repného alebo trstinového cukru,z umeliny sa karamel vyrobiť nedá,umelina nekaramelizuje,ale rovno uholnatie........to bol problém napr. u coca-cola zero,kde najprv prehlasovali že je tam nula cukru,čo je ovšem nezmysel,hnedá farba nápoja je práve tvorená karamelom,čo je v podstate spálený bežný cukor,reklamu a vyhlásenie museli kvôli tomu zmeniť a dnes už vyhlasujú coca-cola zero nula kalorií/nie nula cukru/,aj keď aj toto tiež zaváňa klamaním spotrebitela,tých nula kalorii tam takisto nieje,ale už to nieje o tom nulovom cukre,čo mohlo v pôvodnom znení zvádzať napr. diabetikov k tomu,že im v rámci dietneho programu zero cola neuškodí,veď má nula cukru....

Taky to občas požiju, ne tedy RedBull za pade, myslím, že je to jako limonáda s kofeinem a přidanými dalšími látkami (taurin, vitamíny...). Hlavně bych to s tím nepřeháněl a nepil to na kýble...
Ostatně, bez škodlivých barev a konzervantů jsou i jiné energeťáky. RedBull je takový něco jako iphone :)