Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Matematická úloha

S tímhle si vážně nevím rady, pomůžete?

U pokladny je 37 zákazníků, 11 z nich má v košíku pivo, 24 jogurty a 29 rohlíky.

Každý zákazník má alespoň 1 výrobek.

6 zákazníků koupilo jen jogurt (dietáři).

Zákazníků, co koupili pivo i rohlíky je 2x více jak těch, co koupili pivo a jogurty.

15 zákazníků má v košíku přesně 1 výrobek.

Kolik zákazníků koupilo pivo a jogurty, ale žádné rohlíky?

mnoo, tak ja se pokusim :-D

37 lidi celkem
-> 6 jen jogurty
-> 9 jen rohliky nebo jen pivo (protoze je tam 15 lidi, co maji v kosiku jen jednu vec)

Tzn. zbylo 22 lidi, kteri maji v kosicich 18 jogurtu (a nejake ty rohliky a piva).

Mozne kombinace jsou j+r, j+p, r+p, j+r+p. Vsude jsou jogurty krome rohliku s pivem. Takze rohliky s pivem budou 4 (22-18). Coz znamena, ze jogurtu s pivem je polovina, tedy 2.

(jo a for je jeste v tom, ze na tuhle jednodussi variantu jsem prisla az po vytvoreni dlouheho a sloziteho reseni, ktere bylo sice taky spravne, ale zbytecne slozite - ale co uz, na tohle jsem ja expert -.-)

Letěli dva velbloudi, jeden zrzavej, druhej doprava. Kolik váží kilo asfaltu, pokud ježkovi je 24?

Naprosto jednoduchý počty :-D. Kilo asfaltu musí zákonitě vážit 1 kilogram. Sousedovi se totiž narodil kluk vážící 2 kila, a brzy o něm prohlásil, že má mízko mozku thér, a tudíž je to poloviční debil...