Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Matematická úloha

S tímhle si vážně nevím rady, pomůžete?

U pokladny je 37 zákazníků, 11 z nich má v košíku pivo, 24 jogurty a 29 rohlíky.

Každý zákazník má alespoň 1 výrobek.

6 zákazníků koupilo jen jogurt (dietáři).

Zákazníků, co koupili pivo i rohlíky je 2x více jak těch, co koupili pivo a jogurty.

15 zákazníků má v košíku přesně 1 výrobek.

Kolik zákazníků koupilo pivo a jogurty, ale žádné rohlíky?

Letěli dva velbloudi, jeden zrzavej, druhej doprava. Kolik váží kilo asfaltu, pokud ježkovi je 24?

Naprosto jednoduchý počty :-D. Kilo asfaltu musí zákonitě vážit 1 kilogram. Sousedovi se totiž narodil kluk vážící 2 kila, a brzy o něm prohlásil, že má mízko mozku thér, a tudíž je to poloviční debil...