Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Účinnost pilulky "PO"

Dobré odpoledne,
Potřebuju se zeptat na účinnost pilulky po. S přítelkyní jsme se nechali moc unést a dali jsme si dvě noci vášně. Bylo to všechno hrr....hrr...První noc si asi 3 hodiny po vzala pilulku "po" (dalo mi to práci najít) a druhou noc si vzala půl hodinky po. Jaká je šance, že otěhotní ? Máte někdo osobní zkušenost s účinností pilulky "po" ?

loading...

Sance, ze otehotni, asi celkem mala, prakticky nulova. Sance, ze dva dny po sobe tenhle extremni prival hormonu a buh vi ceho vseho neni ze zdravotniho hlediska idealni, docela velka. Sance, ze i v budoucnu se nechate unest a budete to resit takhle nezodpovedne, jeste vetsi. Pravidelne uzivani techle pilulek vazne nedoporucuju.

Co kondom? Co antikoncepce? Ma sve mouchy, ale lepsi pravidelna pod dohledem, nez to resit extremnim navalem po kazdem styku.

Já vím naprostá nezodpovědnost. Ale s gumou to je jako s gumovou společnicí a ta nezodpovědnost je na místě. Všechno bylo na moc vášnivé a uvědomění si reality bylo prostě až moc.... pozdě řekl bych. Po první noci jsem si teprve uvědomil, že nebere pravidelně anikoncepci a tak jsem rychle scháněl pilulku po dostal se ke dvoum balíčkům, že to prý funguje 120hodin po (napsáno na krabičce i manuálu)a druhou noc bych spíš řekl...moje nezodpovědnost.

asi zvolím tento způsob i když je to velmi nezodpovědné

Nezodpovědné je to hlavně vůči partnerce.To ji budeš takto chemicky "trávit" každý druhý den?Rozhodíš jí hormony a pak může mít řadu problémů nebo klasické pilulky nebudou fungovat.Dojděte se poradit k doktorům.

Ja teda reknu to, co tu stejne kazdej vi.

Jsi sobeckej,nezodpovednej fracek, co si zaslouzi akorat par facek. Tvoje partnerka ovsem obdobne.

Kdyz to nejste schopni resit jako dospeli, pak si ho nech v kalhotech. Rozdil mezi deckem a dospelym je prave v zodpovednosti za sve ciny a chovani a na veku dokonce ani nezalezi. Pochopit lze jedno uklouznuti, ale dva dny za sebou...cas na nakup kondomu jiste byl.

A ted k te sobeckosti. Ano, guma je mne neprijemna, tolik se mne to nelibi, tak radsi budu huntovat zdravi sve pritelkyne. Nemluve o vete jako "Ovšem jestli si mám vybrat mezi početím dítěte a tímto asi zvolím tento způsob". Ano, o tve zdravi nejde, to rozhodnuti je velmi lehke. Jsi opravdu charakterni kluk :)

Ovsem ze to si to ona necha libit svedci jen o tom, ze zrovna vyspeli nejste ani jeden. Mozna byste meli cas venovat necemu jinemu. Malovani, nebo vysivani...

Otehotneni nehrozi, metoda je to velmi ucinna. Ale nejhorsi je, ze si ani neuvedomujes, jak se vlastne chovas. Tady prestava sranda.

Já tak nějak nechápu, proč se tu všichni rozčilujete.
Cpal tu pilulku do holky násilím ? Ne.
Souložila s ním daná holka bez ochrany dobrovolně ? Ano.
Co je vám do toho, jak se dva svobodní lidé chovají ? Ubližují tím někomu z vás ?
To, že pilulka "po" je zdraví škodlivá ví snad každý, kdo neví, tomu to řekne lékárnice při jejím nákupu. Cigarety a alkohol jsou škodlivé taky. Doufám, že všichni, co se tu čílíte, jste nekuřáci a abstinenti.

Otázka zněla, zda je nějaká šance, že po tomto otěhotní. Ne. Ta šance prakticky není žádná.
Pokud by ti řekla datum poslední menstruace, mohli jste jednoduše zjistit, zda zrovna měla ovulaci +-2 dny a dost pravděpodobně jste ani žádnou pilulku "po" nepotřebovali.

Osobně bych se spíš zamyslel nad klasickou horm. antikoncepcí. Kondom je řešením pro sex s někým novým/neznámým/pro krátkou známost. Úplně vidím ty zástupy lidí tady, co v dlouhodobém vztahu souloží s kondomem....

Zabudol si dodat, ze dnes je skoro kazdy druhy mlady muz neplodny, respektive by ako darca spermii neuspel. Dnes sa strachovat o otehotnenie je skoro usmevne.
Ja naopak poznam kopec ludi, co otehotniet nemozu a co by ti za to dali.
Ktovie, ci dotycny je vobec schopny mat deti...byt nim riesim toto a nie ziadnu tabletku PO.

Tak se zdá, že ta tabletka nefungovala a přítelkyně má podezření na začátek těhotenství (možná jen histerčí), proto oživuji otázku co dělat v případě, že pilulka po nepomůže. Prý je více vyčerpaná, ruce má alergické atd. Mohlo by to být zapříčiněno i nečím jiným vím. Ale co když ? Proto mám po ruce radši řešení. Co dělat když pilulka nezabere a je tomu tedy (ani ne) první měsíc ?

Naše prabáby to řešily litrem svařáku, a skákáním ze skříně :-D
V dnešní moderní době by gramotnost, a s tím i související zodpovědnost lidí kteří spolu sexuálně žijí měla být na takové úrovni, že podobné "úlety" by se měly vyskytovat pouze ojediněle. Když už ale k něčemu takovému dojde, tak jak psal Karel04 - určitě navštívit gynekologa!

Myslím, že už tohle přeháníte a už vyjadřováním se k hovadu přibližujete sám. Nikdy jsem neřekl, že to je pravidelně a byly to spíše...podmínky v Džungly. To, že si o lidi típáte vajgla se jim nejspíš líbí. Pro vás si vezmu popelníček. Jinak děkuju za přínosnou zprávu do diskuze.

No vidíš a realita je přitom taková, že holčina píchá s ním a s tebou ne ... :-D

to Peťan:
Spíše to budou projevy toho několikanásobného užití pilulky "po". Každopádně jak napsali ti nade mnou, pokud se ji o dost dnů opozdila menstruace, ať si zajde ke gynekologovi. Pokud se ji zatím nic výrazně neopozdilo a jen vyšiluje, může zkusit těhotenský test. Ten dá alespoň orientační představu.
Jinak miniinterrupce stojí okolo 1-3k. Tedy žádné strašné peníze. Každopádně HA vychází levněji. :P