Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemoc z mrtvé kočky?

Zdravím dobří lidé, jednou jsem na silnici uviděl sraženou kočku. Nebyla nijak viditelně deformovaná (na placku, orgány ven atd..), tak mi přišlo správné ji hodit alespoň do keře. Byla zima, tělo bylo zmrzlé jako nehybná socha z kamene. Měla krev z tlamky a jak led tál, potřísnila mě. Je to asi rok, ale teď jsem si na to vzpomněl a napadlo, mě jestli jsem si počínal správně, zda mohu chytnout nějakou nemoc z doteku mrtvého zvířete? (když se mi to nedostane do rány/úst). Kdyby se to třeba opakovalo.

No po roce bych se rozhodně nebál. Taky jsem takhle dával stranou kočku; bylo to někdy koncem zimy. Dotýkat se mi jí se mi nechtělo (měl jsem před sebou celý den venku bez možnosti umytí rukou), nebylo nic moc po ruce, jen hajzlpapír (vozím na výlety s sebou); omotal jsem si tímto ruku a kočku úchopem za ocas ze silnice odstranil.
Ta kočka taky nebyla nikterak placatá nebo vyvrhnutá.

Kéž by takových co hodi kočku do škarpy bylo víc..... většinou se tam necha rozjezdit do ztracena.....
Není se čeho bát jak píšou nahoře vzit ji přes něco a pohoda.
To mě připomělo jak mi bylo asi 10 a našel jsem přejetou kočku tak jsem ji seškrabal z cesty, vykopal vedle cesty hrob a zakopal ji. Bez rukavic, měl jsem jen malou plastovou lopatku. Ani nevim jestli jsem si pak hned vubec umyl ruce... ;-) A žiju.

Mně když bylo cca 8-10 a lítali jsme venku, narazili jsme v jedné ulici na přejetou kočku, ležela tam před vraty (majitel jí očividně přejel při v(ý)jezdu). Chudák, poslední třetina těla placka, koukala na nás, my se báli a zdrhli.. ale nikdo z kolemjdoucích dospělých neudělal taky vůbec nic..

miluju kočky takže jich pár mám a než jsem se přestěhoval tak se bohužel stalo že nám někdo tu kočičku přejel(přejeli nám asi 5 koček možná víc)(hold kočka když vidí auto tak nezdrhne ale přikrčí se) no kočkám jsme vykopali hroby a nic... žádná nemoc
není se čeho bát