Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pouze hodina denně na PC

Ahoj,
je mi 14 let a brzo bude 15. Ve škole mám ten nejlepší průměr a to se skoro vůbec neučím. I přes to vše jsem omezen na PC a to pouze hodinou denně. Chtěl bych ale víc, stačila by mi i 1,5 hodiny (během této doby stíhám 2 zápasy v CSku). Rodiče jsou ale celkem přísní a už při menším přetahu jsou naštvaní celý den na mě.
Co mám dělat, abych navýšil svůj limit? Když nakousnu téma na PC, je hned ze mě závislák a tak. Ale já si pokecám i s kámošema a zlepšuji svojí angličtinu. :(
Předem díky za odpověď.

Byl sem na tom podobně.

Měj aspoň jednoho koníčka (nástroj, sport, ...), něco mimo domov. Řekni si o práci, kterou máš udělat za ten den třeba a pak, když budou aspoň trochu rozumní, tak tě něchaj si dělat, co chceš ve zbytku volnýho času.

Máma to konečně vzdala, když mi bylo tak 16,17 a pochopila, že jde akorát proti zdi.

PS. Rozhodně bych nepoukazoval na ostatní... určitě bych čekal jejich reakci typu: "Mně je u prdele, co dělaj tvoji kamarádi..." Časem se to pak otočí, že když nebudeš zmiňovat ostatní téměř vůbec, tak se tě na ně sami rodiče budou ptát:)

Nezmiňovat ostatní? Aby rodicě žili ve své naivní představě a bublině? Musej otevřít oči a vědět co se v dnešní době děje a že to není tak, jak oni si představují či že je to jinak, než jak bylo když oni byli mladí... ;-) moje máma za tohle byla hrozně ráda když jsem ji zapojil do procesu a věděla, všechny možný věci, které by se jinak neměla sama šanci jako ostatní rodiče dozvědět..
A čekat až někdo něco někdy snad pochopí, to je fakt stupidita...

Záleží, jak je kdo vychovanej. To, že 3/4 třídy dostane za 3 z diktátu a ty za 2, není důvod k tomu mít tu dvojku. Měla to být jednička. Když se každej bude snižovat s davem ovcí, tak to tu bude za chvíli vypadat jak ve filmu Idiocracy (imho. myšlenka filmu dobrá, ale film jako takovej nic moc).

K poslední větě: pokud nepochopí, musíš jít vlastní cestou a těch pár let holt bejt pérovanej. Ale pokud doma děláš, co máš a navíc máš i jinej koníček, tak ten rodič musí být trouba, aby nepovolil uzdu.

Můj první příspěvek je o tom, že má mít koníčka ještě dalšího a udělat, co mu řeknou rodiče doma. Pak by ho mohli nechat si dělat, co chce a přijmout (= pochopit), že chce trávit čas na PC a nezakazovat mu to.
Ty si oponoval tím, že čekat až někdo něco pochopí, je stupidita. => zbývá imho poslední možnost a to je přijmout fakt, že rodiče sou takoví a pak se dát svojí cestou.

Kompromisem je právě to, že on udělá úkoly doma a oni ho na oplátku nechají na PC.

a těch pár let holt bejt pérovanej.

A pak si v životě bude pamatovat z dětství jen to, že mu rodiče zakazovali zábavu. Možná z něj vyroste inženýr/doktor, ale jeho lásku k rodičům to moc neprohloubí. A bude se snažit co nejdřív vypadnout z rodnýho baráku, aby mohl trochu svobodně žít.

Tvoji rodiče se bojí toho, aby ses nepřežral zmrliny, ale sami volí opačnej extrém - dávají ti jen líznout.
Já mám šestiletýho synka a teď na Vánoce dostal vlastní počítač. Dovolíme mu i více, než hodinu, ale hodně závisí na něm, tedy na jeho chování a taky si musí udělat nějaký úkoly (pro předškoláky), nebo poklidit. Když zlobí, tak tam nejde třeba tři dny.
Rozhodně to však nedávkujeme striktně na hodiny, protože sám vím, že hodina je prostě málo a za tu dobu se nedá nic stihnout.

Já teda všechny úkoly zvládám a pokoj si sám uklízím jednou za 2 týdny (myslím teda jako utření prachu a tak - pořádek v pokoji mám pořád). Jen někdy zapomenu na úkol a rychle si ho dodělávám. I tak mám ale nulové zapomínání. A když rodiče chtějí, pomáhám jim.

IMHO tě rodiče drží příliš na uzdě. By mě docela zajímalo, čeho se vlastně bojí, že ti to tak striktně dávkují. Nevidím důvod, aby si děcko taky trochu hrálo, zvláště v zimě, kdy ani sníh není a venku je akorát mokro a zima.
Zkus rodiče postavit před tuto otázku, z čeho mají strach, že ti nedovolí víc. A chtěj konkrétní a přesnou odpověď. Žádný neučitý odpovědi, že počítače kazí děcka - to je hovadina. Znají někoho takovýho zkaženýho? Navíc nevyžaduješ neomezenou dobu, ale jen trochu víc času. Je ti 14 let, nejsi malej kluk, aby tě furt vodili za ručičku.
A taky můžeš zkusit trochu přitlačit, když nic jinýho nepomůže - jak jsem psal výše - co pak z toho dětství máš, když si nemůžeš ani trochu zahrát? Na autíčka seš už kapánek velkej a doba je taky trochu někde jinde, než za dětství tvých rodičů.