Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem šance

Čaute, potřebuju poradit jak vypočítám šanci např.. že na kostce (náhodné číslo od 1-6) padne 3x po sobě např. číslo 4.
Nebo jaká je šance, aby 3x po sobě při 50/50 byla zvolena stejná... nwm např barva. Nevím jestli mě někdo chápe ale hrozně mi vrtá hlavou jak to vypočítat :/

Sanca (spravne sa to nazyva pravdepodobnost vyskytu) sa rata tak ze vydelis pocet spravnych kombinacii poctom vsetkych kombinacii. Kombinaciou sa mysli cely dej ktory vysetrujes, t.j. ak vysterujes 3hody kockou, tak jedna kombinacia je 1,1,1 druha je 1,1,2 atd. Dokopy bnude tych kombinacii 6*6*6, a tvoja spravna je len jedna (4,4,4), takze pravdepodobnost vyskytu je 1/(6*6*6)
(P.S. a ak to chces vyjadrit v percentach, tak to este vynasobis potom cislom 100)