Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otec alkoholik

Ahojte, mam taky problem ktory je pre mna tazky vyriesit.Snad tuto dostanem odpoved. Ide o to ze moj ocko pije kazdy den nie az tak do nemoty nieje agresivny len uz si na alkohol velmi zvykol... a ppslednou dobou ked si vypije je na mojho priatela ktory sa knam nastahoval pred rokom dost zly teda nebije ho ale ma take reci co mojho priatela urazaju, trapia, a je z toho nestastny a ked je on nestastny tak som aj ja :( som prilis empaticka takze je to pre mna hrozne.. vela krat som sa chcela s otcom porozpravat o tom lenze on sa hned urazi a potom sa o tom vobec neda rozpravat, takze ta debata hned padne :( chcela by som sa vas spytat ci mate podobne skusenosti ako to vyriesit alebo keby ste vedeli poradit.. nechcem svojho priatela stratit, stal sa sucastou mojho zivota a je pre mna vsetko na svete. Chceme mat kludny zivot ale prekazkou je otcov alkohol nie otec. Ked otec nepije je fakt super! Pokecame o barscom. Ale naopak je to smutne... ak mi viete ako poradit budem vam nesmierne vdacna :) pekny vecer

Hm... ja som si prisla pre radu nie pre kritiku :/ a otec nezacal pit ked som sa nastahovala... pil uz davnejsie ale ked som snim nebyvala tak som to nevnimala ako problem ale az teraz... vidam to kazdy den poslednou dobou je to horsie dokonca aj segra tu byvala a to bol alkohol bol tiez dovod preco odisla s priatelom...

S tím nic neuděláš.Ono se to časem vyřeší nejspíš samo.Přítel už toho bude mít dost,dá Ti vybrat jestli půjdeš s ním,Ty mu řekneš,že nemůžeš nechat tátu samotnýho,no a je hotovo.Jestli ten chlast nechce řešit sám táta,tak to opravdu nemá budoucnost.

Ano je to vidiet, pretoze radu si dostala hned ako prvu dobru. Ale to si nechcela pocut, takze ty vlastne nechces pocut radu, chces pocut to, co si myslis, ze je asi spravne. Vsetky ostatne rady su pre teba podla teba zle.
O tom, ci sa mas porozpravat s otcom na to nemusis chodit do poradne alebo za psychologom. To je jasne, ze ano. Ale to uz si skusala, takze preco si myslis, ze tento rozhovor bude iny ako ostatne?
Pointa vsetkych rozdanych mudrosti tu je, ze pomoct sa da iba cloveku, ktory o to stoji. Ak tvoj otec nie mozes sa aj rozkrajat a nepomozes mu. Riskujes len to, ze znicis seba, ci svoj vztah a ze ta stiahne spolu so sebou.
Neviem kolko mas rokov, ale spolocne byvanie s rodicmi byva malokedy stastne, nehovoriac o tom, ked je otec alkoholik, takze riesenie hladat si vlastne byvanie je urcite spravne bez ohladu na to, ci otec pije alebo nie.

Tak hlavně i když si s tátou promluvíš tak skoro jistě Ti řekne,že s pitím nemá žádný problém. To, že si dá pár piv/panáků, je přeci normální. A samozřejmě s tím může kdykoliv přestat když bude chtít. Má to přeci pod kontrolou. Sice každý ví, že je to kec, ale on to bude vidět jinak. Dokud nebude chtít sám přestat tak mu nijak nepomůžeš. Nejspíš přijde i fáze, že když mu dáš na výběr pití nebo tvůj odchod, bude slibovat hory doly, ale nikam to nepovede. Opravdu se odstěhuj. Sama s tím nic nezmůžeš. Nucené léčení je taky úplně k ničemu. Pokud tvůj táta na to nepřijde sám tak mu nikdo nepomůže.

Jak už radí ostatní,odstěhovat se.Otec si bude muset uvědomit,že když bude dál pít,nikdo ho pak obskakovat a ošetřovat doma nebude a bude se muset o všechno starat sám.Pokud není už na dně,tak mu to dojde,že je to nyní na něm.Lepší než ztratit přítele,který to asi vzdá dřív a odejde..A hledat případného dašího přítele s otcem alkoholikem taky nebude snadné.

Tohle je problém, který má řešení, ale není to určitě jednoduché. Když otci řekneš, že se odstěhuješ, jaká je reakce? Takhle to bohužel směřuje k tomu, že se odstěhuje přítel a sám. Ty zůstaneš s otcem a lepší to nebude, poněvadž nemá-li tvůj otec přítele rád, bude to brát jako vítězství.
Neříkám, že máš otce házet přes palubu, ale takováto věc je spolehlivý zabiják vztahů. Tvůj otec je dospělý člověk, nemáš za něho zodpovědnost.
Řešením je se postavit na vlastní nohy a žít vlastní život.
Pokud otec nebude chtít sám, tak se závislosti nezbaví, i kdybys kdovíco.