Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velmi křehké a lámavé nehty

Zdravíčko,
poslední dobu, cca půl roku mám velmi ochablé nehty na rukou. Vždy když jsou delší, tak se okamžitě lámou a zatrhávají. Musím je velmi často střihat i když mají třeba 2mm, už se začínají lámat. Lámou se vždy od středu do krajů. Děje se mi to pouze na rukou, na nohou jsou v pohodě (zatím). Bylo zvláštní, že první ruka, která byla postižena, byla levá, pak pravá.
Nevrtám se nikde v chemických látkách, ani v látkách, které by vysoušely kůži - pracuji jako elektrikář.
Zkoušel jsem jít tablety "Vápník, Hořčík, Zinek", výsledek se začal dostavovat po cca 3 měsících užívání, bohužel nyní se opět vše vrací, i když papám zmíněné tablety.
Neděje se to také někomu ? Případně jaký vitamín bych měl doplnit ? Je to dosti otravné, když se začnou lámat.
Děkuji za rady :-)

S tou stravou to bude asi pravda, protože, co si budeme nalhávat, teď v zimě není moc zeleniny, ovoce atd. kterým by se to dalo vyvážit ...

Stres je další věc, která přichází v úvahu. Začalo se to dít, když jsem před cca rokem začal chodit do práce, místo do školy tj. nové lidi, nové prostředí, prostě vše nové ...