Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televize na strop

Zdravim Vás, chtěl bych se zeptat, zda někdo z vás má třeba v ložnici tel. na stropě. S přítelkyní předěláváme loznici a vzhledem k malé mistnosti neni tel kam dát... A tak mě napadlo, ji dat na strop. Máte někdo nějaké zkušenosti. Vím že do ložnice tel tak uplne nepatri, ale radi lenosime v posteli u TV.

Pozor na to, ať ti neprdne obrazovka, nevím jak jsou na tom TV teď, ale ca 5-7 let zpátky byl docela problém s nejmenovanou reklamou, kde tu TV měli přímo na stropě, jenže asi nepočítali, že to někdo opravdu zkusí a byl problém s tím, že po nějaké době se v lepším případě vyboulela a v horším praskla, potom byl často v návodu nenápadný dovětek o správném umístění televizoru (poloha obrazovkou dolů tam byla výslovně zakázaná), ale fakt nevím jak je to dnes, tak spíš si o tom zkus zjistit nějaké info...

VESA imho znamená jenom rozměrový standart, ale asi bude docela rozdíl udržet TV v horizontální poloze, než na kterou byla stavěná, počítám, že budeš shánět nějakou - u které to výrobce dovolí, tak sem pak hoď, jestlis nějakou objevil, nebo šel na riziko

je to místnost o šířce 2,5mx 3,5 a na te kratší stěně jsou dveře a kolem dveří vestavěná skříň. Je to hodně malá místnost. Na bocní stěny to samozřejmě dat nejde. Dát tu tv přímo nad hlavu je asi blbost, ale dal bych ji kus před tu vestavěnou skříň, tudíž nebude vodorovně, ale pod uhlem se stropem.

Tak mne napadlo, přímo v hlavě, jestli nebude nějaký problém s přehříváním. Přece jen když stojí svisle, vzduch co se ohřeje při zapnuté televizi stoupá vzhůru. Pokud bude televize na stropě, teplý vzduch nebude mít kam stoupat. Ale to by mělo být napsáno v příčurce, jaké umístění doporučuje výrobce.

Dobrý den,

jako zástupce internetového obchodu www.televiznidrzaky.cz Vám určitě stropní držák doporučuji. Respektive nemusíte mít žádný strach, že by držák televizor neudržel, případně že by se televizor nějak poškodil. Dnešní TV jsou již vyráběny i pro tyto účely (zavěšení TV na strop), není třeba mít obavu.

Co se týká vhodné držáku, je nutné se orientovat hmotností TV a také VESA standardem (podrobnější popis výběru držáku - vyber-drzaku .

Výborným řešením je např. držák Sigden SM02, případně SM03 - sigden-sm03 . U těchto držáků dosáhnete přesného pozorovacího úhlu, pokud plánujete sledovat TV z postele.

Levnější variantou jsou potom "klasické" stropní držáky.

Pokud by Vás v této problematice cokoli zajímalo, neváhejte se na nás obrátit.

S pozdravem Petr Šťastný

info@televiznidrzaky.cz
+420 733 226 006

Máš ložnici přesně jakou máme v bytě, i s tou skříní "kolem dveří".
Řešení je snažší než se zdá.
Otoč postel o 90° a TV dej na stěnu na delší stranu ložnice, tam kde budete mít nohy, klidně až ke stropu a TV naklonit......bude to daleko lepší.
Hlavovou stranu postele přistrčíš až ke zdi a na straně nohou ti zbyde mezera, kudy v pohodě projdeš k oknu a druhé polovině postele.....a nahoře u stropu budeš mít TV.
Nám takto otočená postel vyhovuje daleko více než "podélně" s hlavama "pod oknem". Takto já spím na straně u okna a žena na straně u dveří a skříně, kde se může "vrtat" i když já ležím v posteli a má celou svou polovinu postele volnou na vyndané věci atd.
Dříve jsme to měli také podélně a tak už bych to tedy nikdy nechtěl.

No nevím, ale podle toho jak pišeš tak mas okno s radiatorem na kratsi strane proti dverim...Chápu správně? Ja mam okno na levé straně když vstoupím do místnosti. Tudiz jak ty popisujes tak bych měl okno nad hlavou a za hlavou radiator..