Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako prezradit tajomstvo po smrti

Modelova situacia:

Mam nejaku hmotnu vec mensich rozmerov napr. zmluvu/prsten/fotografiu/vkladnu knizku. V ziadnom pripade nie je ziaduce, aby ju niekto nasiel. Na druhej strane je nutne, aby sa v pripade nepredvidanej udalosti /smrt/ dostala ta vec do ruk rodiny alebo urceneho cloveka.

Kam by ste danu vec ukryli? Oficialnu uschovu u notara a pod. mozeme vylucit. A ako by ste zariadili prezradenie tajomstva? Rad by som pocul aj uvahy ako zabranit nahodnemu zniceniu veci /poziar, kradez/.

modelová situácia: krádeži,zničeniu zabránim tak,že nič nikomu nenechám,a zvlášť keď nieje žiadúce v žiadnom prípade,aby to niekto našiel....odpadnú problémy,ako to zariadiť,zabezpečiť,ako neplatiť za sejfovú schránku v banke,úložné poplatky u notára etc...ak chcem,aby sa dostala do rúk rodiny alebo určenému človeku,spíšem právoplatnú záveť, a nechám rodinu a určeného človeka,aby tú vec zdedil obvyklým spôsobom....a pokial sa dediči nebudú vedieť dohodnúť,mne to bude už osobne jedno,v čase dedičského konania po mne už budem v stave,že už ma to nijako nebude trápiť....

Notar nie je velmi riesenie, lebo potrebujem mat k tym veciam pristup kedykolvek /povedzme raz za mesiac/ a bolo by to znacne obtazujuce. Navyse, ako notar zisti, ze som uz po smrti? Alebo sa mu budem kazdy tyzden hlasit, halo, este zijem?

Schranka v banke je platena a viac sa hodi na nejake cenne veci, riesi len bezpecnost alebo poziar, neriesi prezradenie tajomstva.

Takze by sme mohli otazku obmedzit len na to prezradenie v pripade smrti, napriklad info kde je vec ukryta.

Dal by sa napriklad automatizovane poslat mail v pripade, ze je/nie je splnena nejaka podmienka. Toho sa ale bojim, technika moze zlyhat a neodosle sa nic, alebo sa nedajboze odosle predcasne:)

Ake dalsie sposoby prezradenia existuju?