Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Film pro pamětníky - jak se jmenuje?

Vzpomene si prosím někdo na starý film, hrál tam Radoslav Brzobohatý, jezdil s pragovkou V3S a jednou v noci jel načerno ze stavby nějaké přehrady zkontrolovat manželku v Praze... nevzpomenete si někdo, jak se ten film jmenoval? Díky.

loading...

Tak jen na závěr, to auto, se kterým jel pan Brzobohatý načerno do Prahy, nebyla Praga V3S, ale Tatra 111. Připomněl mi to jeden starší pamětník, který si na tento film také matně vzpomněl. Měl jsem omylem zafixovanou vétřiesku, tudíž s tatrou nemá ten film pro mého přítele význam, Vejtřaska tam byla ale taky, úplně ten záběr vidím, stála na přehradě vedle tatry 138. Záběr zezadu, měla vyklápěcí vanu. To mě zmátlo. Název filmu sice stále ještě nevím, ale už ho nehledám. Díky všem, co si na film z těch dávných dob vzpomněli.

Já si ještě vybavuji, ale už je to fakt dlouho, možná si to s něčím pletu, že na zpáteční cestě ho stavěla hlídka VB, on měl bobky, že bude mít problém, protože to byla "černá jízda", ale oni chtěli, aby kohosi naložil a odvezl do nemocnice.

Jo jo, tak to je ono... stavěli ho kvůli té mlze. Taky jsem zkoušel různé názvy jako Černá jízda, Noční jízda, a tak podobně, ale ne a ne na to natrefit. Možná se ten film i úplně ztratil... já TV nemám, tak ani nevím, jestli ho v poslední době reprízovali.

To helemese a tojezdenek apod: Kecy v kleci. Tohle jsem prošel, i filmotéku na wikipedii atd. Není tam uvedený žádný název filmu, který by mi ten děj připomínal, nebo mu nějak odpovídal. Anebo třeba i je, ale nevím, který je to on. Zkoušel jsem i naslepo různé názvy, které by ten film (snad) mohl mít. Asi jsem vám to měl říct, ale nepředpokládal jsem, že budete hned reagovat takhle vztekle, zvlášť když o tom filmu nic nevíte a že by někomu takové plky stály za to. Proto se ptám, jestli si ten film vůbec někdo vybavuje. Jestli ne, tak bez komentářů.

...Ale obvykle se najde nějaký líný pako, co je zdechlé zbytečně hnout prstem, jen aby se mu cosi nestalo...

Veličenstvo. Nenechte prchlivost cloumat svým majestátem. IMHO pokud to nepřekročí rozumnou míru, tak by to mělo být snesitelné. Nechápu troubu co odbyde tazatele, aby hledal Googlem. Lepší je, když napíše "Hledal jsem to Googlem (případně na Seznamu) pod tímhle heslem a za minutu jsem to našel tady". Taky je možné, že někdo kdo je zrovna na poradně to hledal před dvěma dny a hledat to nemusí.

IMHO to nebylo tak dlouhé, aby to vydalo na celý film (tehdy, dnes by z toho udělali patnáctidílný seriál:-D Nemohlo to být třeba jako epizoda v Bakalářích nebo něco takového?

Myslím, že to byl film, nebo TV film, protože tam bylo dost exteriérů, záběrů ve dne i v noci, v Praze i na venkově... no fakt nevím. Bakaláři v té době ještě nebyli, ti začali někdy počátkem sedmdesátek myslím. Tak nevím. Asi se bez toho filmu budu muset obejít :-)

No ano, chtěl bych ho vidět a hlavně to pro někoho mám, kdo žil dlouho v zahraničí a chtěl by vidět tu Pragu V3S ve filmu. Ona je to asi ptákovina, ale hrál tam Brzobohatý a ten určitě hrál dobře, takovou chlapskou roli řidiče pragovky sklápěčky, jak jede celou noc do Prahy ze stavby podívat se za manželkou. Ještě mu to ani nestartovalo, dával si doma před barákem na kopec. V Praze u činžáku :-)

Ale jo. Ty co jsou dostupný ve filmotékách jo. Samozřejmě ne všechny, ale všechny, které jen trochu vzdáleně vypadaly, že to jsou ony. Žádný se ani vzdáleně nepodobal. Řekl bych, že ve filmotékách, které se mi podařilo projít, ten film zanesený není. Dokonce jsem prošel i podezřelé názvy a podle střídajících fotek na Ulozto jsem je proklepával, ale žádný záchytný bod. No chápu, že je to dávno, a že si ten film málokdo pamatuje, popřípadě možná ho ani ČT nereprízovala.

Ja ti verim. On nazov filmu nemusi byt vobec tomu deju nijak podobny, tie nazvy boli niekedy uplne kraviny :) Ja neviem inu moznost jak hladat obsahy filmov asi nemas, ja aj keby som ho videl pred 30rokmi tak by som si to uz nepamatal :-) (a myslim ze asi nikto). Skus napisat email do CT mozno tam maju nejaku archivatorku co si to pamata :)