Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akne - depresia?

Mam 19 rokov a takmer od svojich 14 trpim na akne. Vyskusala som vsetko mozne co sa len dalo, kazdy krem, vodicku od koznej aj prirodne pripravky, nic u mna nezabralo. Casom sa to zlepsilo ked mi kozna lekarka predpisala lieky. Vyrazky uz sice nemam take ako kedysi ale na celej tvari mam otrasne zacervenane jazvy a take akoby priehlbinky. Kazde rano ked sa na seba pozriem sa rozplacem. Hanbim sa za seba ako vyzeram :( odmietam chodit von s kamaratmi, lebo vyzeram hrozne. Aj ked ma nejaky chlapec pozve niekam tak si nieco vzdy vymyslim aby som nesla lebo sa za seba hanbim. Nikdy si ani nikoho nenajdem lebo si neviem predstavit ze by ma mal niekto vidiet bez mejkapu. Citim sa hrozne a uz neviem ako dalej. :((

Tak za prvé přestaň používat ten make-up. Pokožka potřebuje dýchat a když si tam napatláš tunu make-upu, aby si vypadala "lépe", nikdy se ni to nezpraví. Můj bratr tohle měl taky, ale na zádech, doktorka mu dala spešl mýdlo, kterým se má mýt a nepoužívat žádný jiný a jemu to do měsíce zmizelo

Na akné má vliv i jídlo. Alespoň u mě to tak bylo, takže vyhýbat se sladkýmu, ostrýmu a hlavně kyselýmu. Stačil bramborovej salát, kyselá okurka, nebo párek s horčicí a druhej den mi to vyskákalo na xichtě. Takže jsem to v pubertě prostě omezil.

Druhá věc:

Aj ked ma nejaky chlapec pozve niekam tak si nieco vzdy vymyslim aby som nesla lebo sa za seba hanbim.

Tohle je ve tvé hlavě. Kdyby nechtěl, tak tě nezve. Nezahazuj příležitosti kvůli bubákům v mysli.

z akné máš deprese a z depresí další akné
a ty za svůj vzhled nemůžeš... můžou snad lidi za to že mají nějaký vzhled postihující nemoci? nebo že kvůli nehodě schytali jizvy(v lepších případech)?
jestli se ti za to někdo směje tak je to kokot(bez pardonu)
doporučil bych se hlavně zbavit těch depresí protože i to má svůj vliv(mamka trpí/trpěla lupenkou takže vím o čem mluvím)
pak bych se zbavil toho mejkapu protože bych neřekl že to 2x pomáhá a zkusil skutečně nějaké ověřené metody(léky, mejdla, mastičky atd.)

Absolútny súhlas.

Ak si niekto z teba uťahuje za vzhľad, nestojí ti za to, aby si sa kvôli nemu znepokojovala.

Ak ťa chalan niekam pozve, prečo sa vždy vyhovoríš? Máš pocit, že si z teba uťahuje?

Alebo sa bojíš idiotských reakcií okolia? Ak áno tak:

1. Na 99% žiadne nebudú.
2. Ak náhodou predsa, treba nekompromisne ignorovať. Nesmieš sa nechať vyprovokovať, takí ľudia presne to chcú, aby si mala depresie.