Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem status studenta

rozhodla jsem se po zimnim semestru, ze chci zmenit obor, protoze ten muj me nejak neoslovil. Problem je v tom,ze pobiram sirotci duchod ale do skoly chodit jiz neplanuji, chci si najit brigadu a jit na prijmacky v kvetnu. Dokdy mam status studenta? :-) Na hodne diskuzich jsem se docetla ze status plati az do zari, nez mi prijde dopis o vyloučeni a ze to tak dela mnoho lidi, ze prestoupi na jiny obor ci skolu. Mamka mi zas tvrdi ze to tak vubec nejde a ze se musim prihlasit na urad prace ze si to z uradu muzou zjistit ze nechodim do skoly a pak bych mela velke pokuty atd..ale jak si to muzou zjistit kdyz mam prednasky a vetsinou nepovinne? Dekuju za odpoved :-)

Pak tě vyhodí až v létě, nebo v tom záři. Raději si ale prostuduj vyhlášky školy (případně se můžeš stavit za studijním poradcem, pokud nějakého máte). Na brigády je lepší zůstat studentem, ale zase se ti zkracuje čas, po který můžeš studovat zdarma. Na bakaláře máš max. 4 roky, na magistra max. 3 roky. Takže ztráta jednoho roku znamená, že to pak musíš stihnout včas, jinak si platíš poplatky za delší studium.

U nás to je tak, že v prvním semestru musíš mít minimálně 2 zkoušky hotové, pak postupuješ do druhého semestru a v tom případě máš status až do září.
Každá škola tu podmínku může mít jinak, to se ovšem dočteš ve zkouškovém řádu.

Pokutu za nechození do školy neznám. U nás jsou i tací, kteří do školy už rok nechodí a pobírají ubytovací a někdy i sociální stipendium. :-D