Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čas

Ahojte,je mi 13.Chodím na futbal a popritom rád hrám počítač no mám ho obmedzený na 1hodinu z dôvodu že mi škodí.Hlavne že mám 7ročnú sestru ktorá pozerá telku kľudne aj 4hodiny a rodičia mi vravia že tv môžem pozerať s ňou no rozprávky tipu macko pú ma nezaujímajú.Ako ich mám presvedčiť buď aby mne predĺžili čas alebo jej skrátili?

Pokud se s nima nedá domluvit, použij jiný počítač. Určitě máte ve škole nějaký studentský klub, tam počítače budou.
Nevím, kde bydlíš, ale ve městech bývá možnost použít počítače v knihovnách (zdarma).
Další možností (ta bude už něco stát) je koupit někde ve frcu starý notebook a chodit internetovat někam do mekáče/školy ... Starý notebook se dá koupit za pár stovek.

Nejlepší by bylo ovšem se s nimi domluvit. Třeba zkus použít argument, že na tom musíš dělat úkoly do školy. (Pak je dobré mít připravený i konkrétní zádaní)

Argument sestrou je ovšem trošku dětinskej. Tak má víc času na televizi. Svět není spravedlivej. Starej se o to, abys ty měl času na PC, kolik potřebuješ. Kolik času má kde ona není důležitý.

Obávám se, že jediný, co skutečně pomůže, je osvěta rodičů. Argument, že počítače škodí, používají jen ti, co tomu vůbec nerozumí a mají prostě strach z neznámýho. Přitom tupý čučení na výplachy v TV je často horší, než počítač, kde si uživatel sám rozhodne o obsahu před sebou. Hodina na PC je fakt málo, za tu dobu tak akorát sjede poštu, facebook a sotva rozehraje hru, nebo shlídne nějaký video na YT. Očividně rodiče netuší, co vše se na počítači dá dělat.

Zkus to opačně.Že když nemůžeš na PC,budeš se tedy taky koukat na filmy.Ale pochopitelně na něco jiného než na pohádky pro malé děti.Takže začni přepínat TV,ségra začne ječet a žalovat a třeba Tě sami rodiče vyhodí od TV k počítači,aby měli oni i ségra klid.Zkus to hned,venku má být hnusně,tak tam Tě snad posílat nebudou.Nebo až hnusně bude.

Když sem byl menší a měl jsem 10 let měl jsem to podobný.Já tam taktéž mohl být jen hodinu někdy ve výjmečných případech ( na silvestra,vánoce nebo když sem měl dobré známky) i 2 hodiny.Musíš je ukecat nebo jim dokázat že spolužáci tam mohou být déle.Jiná cesta není.

Dle mého je toto omezování doby ozáření u pc horší, jak tomu nechat volný průběh a dítě nechat u PC jak dlouho chce(pokud to tedy nejsou nějaké extrémy).
Protože teď ti to příjde strašně vzácné jít na počítač a tím větší touhu si k tomu buduješ.
Vzpomínám si, jak jsem měl kamaráda, který měl podobné rodiče, byla to doba her jako Midtown Madness 1 atd... Já neměl nic tak jsem dolejzal za ním a u něj se hrálo, ale jen ten omezený čas tuším byla to taky jedna hodina, už si to moc nepamatuji.
Dobu měl omezenou tehdá před více jak 10 lety a teď když dobu omezenou nemá, tráví u PC 18 hodin denně. Zbytek spí.

Já když jsem dostal svůj počítač, tak jsem nikdy dobu ozáření omezenou neměl. Mohl jsem si klidně hrát od rána do rána. Podobně jsem to taky praktikoval, ale jen prvních pár týdnů, potom mě to omrzelo a teď si občas něco zahraju, když dostanu chuť a ukáže se nějaká slušná hra.

Tak to potom ked sa toho boja by ale nemali ani zapinat ziarovky, a svietit si preistotu svieckami :-) A pozor sviecka tiez vyzaruje zareni :) A dokoca aj vonku na prechadzke je clovek oziareny z vesmiru :)

P.S: myslel som to samozrejme tak, ze PC a monitor nevydava skodlive zareni.

To se dá vyřešit uzavřením se do hlubokého krytu bez elektrřiny a orientovat se výhradně sluchem, hmatem a čuchem. :-)

Jen nevím, kdy budou brát potravu. I když nějakou seženou ze shora, tak bude ozářená.

A že to člověka ozařuje i venku na procházce radši nepiš, nebo mu ještě rodiče zakážou chodit i ven. :-D