Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čas

Ahojte,je mi 13.Chodím na futbal a popritom rád hrám počítač no mám ho obmedzený na 1hodinu z dôvodu že mi škodí.Hlavne že mám 7ročnú sestru ktorá pozerá telku kľudne aj 4hodiny a rodičia mi vravia že tv môžem pozerať s ňou no rozprávky tipu macko pú ma nezaujímajú.Ako ich mám presvedčiť buď aby mne predĺžili čas alebo jej skrátili?

Dle mého je toto omezování doby ozáření u pc horší, jak tomu nechat volný průběh a dítě nechat u PC jak dlouho chce(pokud to tedy nejsou nějaké extrémy).
Protože teď ti to příjde strašně vzácné jít na počítač a tím větší touhu si k tomu buduješ.
Vzpomínám si, jak jsem měl kamaráda, který měl podobné rodiče, byla to doba her jako Midtown Madness 1 atd... Já neměl nic tak jsem dolejzal za ním a u něj se hrálo, ale jen ten omezený čas tuším byla to taky jedna hodina, už si to moc nepamatuji.
Dobu měl omezenou tehdá před více jak 10 lety a teď když dobu omezenou nemá, tráví u PC 18 hodin denně. Zbytek spí.

Já když jsem dostal svůj počítač, tak jsem nikdy dobu ozáření omezenou neměl. Mohl jsem si klidně hrát od rána do rána. Podobně jsem to taky praktikoval, ale jen prvních pár týdnů, potom mě to omrzelo a teď si občas něco zahraju, když dostanu chuť a ukáže se nějaká slušná hra.