Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Trajekt do Británie

Ahoj, v létě se chystám autem do Skotska. Jeli jste už někdo trajektem do Británie? Hodily by se mi praktické informace, jak to tam funguje? Kde to je nejlevnější? Jak moc dopředu (jestli vůbec?) to bookovat? Nějaké papírování, které bude nutné vyřídit? Nějaké poplatky? Něco jiného?
Jedu do UK poprvé, takže ocením jakékoli praktické informace.

Díky. :-)

Je to uz radka let, ale v rijnu 2008 jsem jel s osobním autem + privesem do Londyna stehovat brachu :-)
Vse podstatne jsem zarizoval přes tento web : http://www.trajekty.info/trajekty/anglie_autobusy. htm

Rozhodne se vyplati bookovat dopředu, je to levnejsi , když s tebou pocitaji, hlavne proto, ze muzou dopředu naplnit trajekt .Pokud si pamatuju, tak po zaplaceni mi prisly listky na trajekt ( Cale - Dover ), v cene bylo odjezd 1 hodinu před a 1 hodinu po sjednanem terminu odjezdu. Pokud bys to nezvladl, priplacelo se 10 Euro za osobu a auto...takze se vyplati si to naplánovat v klidu dopředu.
Pokud vim a stále to plati...tak jedinej poplatek jsme platili za prujezd nejakym tunelem skoro před Londynem, tusim ze to byly 2 libry, jinak vůbec nic.
Jooo a zarizoval jsem si mezinarodni ridicak, jako tvrdili mi na uradech ze v ramci EU nepotrebuju, ale v UK ho po me chteli, asi kdyby doslo na lamani chleba tak bych to uhadal i na nas, ale pro klid v dusi jsem to zaridil tak.
A ještě postreh, priprav se na to, ze sit cerpacich stanic v UK je naprosto zalostna, hlavne na dalnicich, ja za celo cestu z Doveru do Londyna mijel jednu jedinou !! Takze kanistrik na 5l benalu není naskodu, ja ho nemel a pak v Londyme me dost lepilo :-D A při tankovani chteli zaplatit předem, asi kvůli cizi SPZtce ..

A priprav se, ze jakmile v Doveru uvidej jinou nez UK, nebo Francouzkou znacku, vezmou si te bokem a prlezou ti auto, ale jinak napohodu.
Tak hodne stesti při jizde vlevo .

Moc děkuji! Super informace. Jízdy vlevo se docela bojím, snad se budu pohybovat jen v místech, kde jezdí co nejméně lidí. :-D.

Ještě ohledně té jízdy vlevo, nebo předpisů celkově - něco, co by bylo dobré vědět?

Chceme jet z Amsterdamu do Newcastlu, do Calais se teď bojím :-D . A bylo by to i dál. Ale to asi bude podobné.

něco, co by bylo dobré vědět?

jízda vlevo není problém, zvykneš si hned. Problém jsou kruhové objezdy, na ty se mi zvykalo blbě. Kromě toho už při nájezdu je potřeba vybírat vnější nebo vnitřní jízdní pruh, podle toho, jestli budeš vyjíždět na prvním nebo až na dalších výjezdech.
A nejezdi do Swindonu;-)

Predpisy a znacky jsou snad stejny, ja koukal na znacky a bylo. Jen si ještě pamatuju takovou kuriozitku...
Uz na trajektu se daly koupit takovy samolepici stínítka, nebo clony na svetla aut ze státu, kde je rizeni vlevo. Protože u nas mas pravej svetlomet nastavenej vys aby ti osvetloval prikop, ale v Anglii tim svetlem oslnujes protijedouci auta ve svým pruhu:-)
Hlavne Frantici si to kupovali a lepily na svetla, ja to nedaval, prijeli jsme v noci a druhej den odpolko valili zpet a zadnej problém nebyl...tak asi jen zajimavost...ale pokud tam hodláš jezdit dlouhodobe, asi bych o tom uvazoval.

A jizda v levo je v pohode, první dva kruhace hned v Doveru při vyjezdu z pristavu a valis...my jsme měli stesti, ze jsme z trajektu jeli za nasim kamionem z Pardubic a ten valil skoro az do Londyna, takze nas protahl :-D

Chystáme se tam na cca 10 dní. Uvidím, kolik to stojí, ale to je hodně zajímavá věc, že pravej svítí jinak vím, ale fakt by mě nenapadlo to řešit stínítkem. :-)

Tak dík.
Jak je to tam s mílema? Značky jsou v nich? Nebo to mají v km?
Dálnice jsou placené? Jak?
Nějaké samolepky do měst a podobné nesmysly?

Aby sis nemyslel, ze je to něco jako mračítka na svetla...je to pruhledne, podle me to jen upravuje optiku toho svetla..je to nejakej universal, coz samo o sobe není asi super věc..ale mělo to tam tenkrat dost lidi na autech...

Tady jsem taky cerpal info o doprave : http://portal.proridice.eu/index.php/posledni-lank y/100-rozdily-v-dopravnim-provozu-mezi-anglii-a-r

Zadny dalnicni znamky jsem nekupoval, podle UAMK nebyly potřeba, jen me upozornovali na ty poplatky za tunely a nektere mosty, plati se to formou mitneho, na mitnych branach.. Ale platil jsem jen jednou cestou tam, zpet jsem jel jinudy.
Jo a jako zajimavost, myslim , ze jsme do Londyna valily pos stejny dalnici jako Profesiovalove z filmu CI5, myslim ze to byla dalnice M20 :-D