Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na maso pokud si chci udělat co nej. steak

Ahoj,
předesílám že nejsem vůbec žádnej kuchař ale chci si udělat radost pořádným medium-rare steakem v domácích podmínkách.

1) Výběr masa (v globusu sem koupil kilo vysokýho roštěnce, vypadá moc hezky ale taky moc čerstvě)

.. na internetu jsem zhlédl pár videí jak udělat nej nej steak .. když člověk nemá gril tak by měla posloužit i pořádně rozpálená pánev

Ale zpět k masu. Hodně youtube labužníků nechává maso vysušit, že to vakuově zabalí a hodí do mrazáku (nebo jen lednice..) a nechaj to tam ještě 3 týdny, až to maso černá
nebo pod maso hodí sůl a suší to takhle.. při 2-3°. Ale proč to vlastně dělají? Co se stane když prostě udělám steak z toho masa co mám teď v lednici? Nebude dobré? Bude po opečení snad jak podrážka? To bych spíš čekal od dry-aged steaku, ale zase na videích vidím jak je to maso krásně šťavnaté ..

Pokoušeli byste se sami o nějaký ten dry aged steak pokud domácí podmínky tomu nejsou nakloněny? (není vakuovačka)

No,
masíčka mám na 3 kousky a právě mám za sebou první.

Na to že to byl můj první dopadl nad očekávání dobře - nevysušený, akorát tak jak jsem si představoval že by měl být.

Na pánvi jsem ho nechal každou stranu 3:30-4:00min (+- pár vteřinek) a pak ho nechal ještě deset minutek odpočinout v alobalu. Prostě tak akorát