Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s antidepresivy

Máte zkušenosti s hormonální léčbou? Konkrétně s antidepresivy? Ráda bych se tady vyzpovídala se svými problémy, jelikož to začíná být neúnosné. Je mi 22 let a doposud jsem život neměla zrovna lehký.. umřeli mi oba rodiče a já upadla do depresí na které mi byl předepsán Cipralex (citalon a citalopram)... již rok jsem brala 20mg / dne, před měsíce jsme s psychiatrem dávku snížili na 10 mg / den. Chci se zeptat, kdy je možné, že to vysadím úplně? Teď beru měsíc těch 10 mg a změny žádné nepociťuji, je mi pořád stejně. A to si myslím, že jsem pod celkem velkým psychickým tlakem, jelikož státnicuji.

Další můj problém je emoční chlad a absolutní nechuť k sexu. Vždy jsem byla empatická, nicméně co beru AD, tak na sobě pociťuji, že mi je vše jedno. Už jsem si i říkala, že by mě ani nemrzelo, kdybych se rozešla s přítelem.. nedokážu plakat a sama jsem vůči emocím dost odolná. S přítelem se samozřejmě rozcházet nechci, neříkám, že nám to 100% klape, ale oba se milujeme a nerada bych o něj přišla. Další věcí je problém s intimitou a sexem.. absolutně nic takového nepotřebuji... chápu, že to mému příteli vadí, ale nemám jakoukoli potřebu intimního kontaktu, možná bych i řekla, že mi to je nepříjemné. Tohle před antidepresivy nebylo. Když už se k něčemu dokopeme, tak mi trvá strašně dlouho, než dosáhnu orgasmu. Jsem v tomhle ohledu zoufalá. Máte nějaké zkušenosti?

Poslední dotaz, za jak dlouho asi po vysazení se vrátí vše do normálu? A Vrátí se to do normálu? Beru ty prášky rok a 3 měsíce, z toho poslední měsíc 10 mg / den. Díky a hezkou neděli, Petra.

loading...
Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Tohle před antidepresivy nebylo. co beru AD, tak na sobě pociťuji, že mi je vše jedno samozřejmě,…
jirka44 20.03.2016 14:35
jirka44
Přesně tak. Já tyhle dryáky (Cipralex + Lexaurin) před lety taky žral. Jednak je ti při nich všecko… nový
mif 21.03.2016 06:00
mif
Je to asi spíš dotaz na doktora, co ti léky předepisuje, ale připojuji se k antiAD. Stavy (apatie),… poslední
satirano 21.03.2016 21:30
satirano

Přesně tak. Já tyhle dryáky (Cipralex + Lexaurin) před lety taky žral. Jednak je ti při nich všecko jedno, druhak :-) jsi, když to žereš, blbý jak vanštrok (mozek má prostě prázdniny). Vysadil jsem ty jedy ze dne na den a udělal jsem dobře - pár dní deprese a abstinenční příznaky (hučení v lebce, mžitky před očima, sucho v hubě), pak se hardware dostal do normálu. Asi by to chtělo vysazovat postupně, ale já už jiný nebudu... "když jde o siňorinu, rovnou řežu" ]:).

Je to asi spíš dotaz na doktora, co ti léky předepisuje, ale připojuji se k antiAD. Stavy (apatie), které popisuješ zmizí s vysazením prášků, smutek po rodičích nebo stres ze státnic je normální. Chce to prostě prožít. Píše se to prostě, ale chápu, že tak prosté to není.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru

loading...