Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Celoživotní rýma

Ahoj. Mám takový problém - celý život mám rýmu, i v létě. Nezažil jsem ani jeden den bez rýmy a s neucpaným nosem taky ne. Sportuji, je mi 15 let a při sportu mám věčné problémy s dýcháním, jelikož nemůžu dýchat nosem. Zjistil jsem, že jako malý mě rodiče zakazovali smrkat. Nejde se toho nějak zbavit? Moji rodiče mě do toho sportu trochu víc nutí, mě sice baví, ale mám problémy. Pomůžete mi?

Duvodu muze byt dost. Vzhledem k tomu, ze to mas jak pises nonstop, tak bych to typnul na nejakou alergii na neco v domacnosti. Jinak se stacilo zminit u preventivni prohlidky u decaka. Nevim, proc by ti meli rodice zakazovat konzultaci s doktorem, ten ti na pricinu prijde nejpravdepodobneji, lecit te pak klidne muzou rodice mletou kuri nohou s rozmackanymi varlaty vorvane.

To jsou tedy rodinné poměry :-/
Jsem se nesetkal s případem, že by matka bránila dítěti jít k lékaři.

Poslat na matku sociálku?
Postrašit ji, že "…bavil jsem se na internetu s odborníky a všichni tvrdí, že je to důsledek metastází v nosních dutinách…" aby dovolila jít k lékaři?

Jasně, že je jiné řešení, třeba vykašlat se na to a rýmovat dál. A doufat, že třeba ve třiceti mě už matka k lékaři pustí.

On to možná ani ten doktor nebude hned vědět,natož aby to poznal někdo na dálku zde na poradně.Takže Tě asi pošle k nějakému specialistovi na ORL a na alergologii.Když se s tím trápíš už 15 let,tak to samo asi nepřejde.Dojdi si k doktorovi sám,rodičům nic hlásit nemusíš a doktor to taky dělat nebude.Spíš Ti může s matkou pomoct,třeba že jí příště pořádně vynadá,proč jste nepřišli dřív a že to zanedbala.To si s ním dohodni.

Taky jsem s tím byl u doktora někdy kolem 14 let. Rýma mě trápila celkem často a tak jsem si řekl, že si zajdu za doktorem.... byl to spíš utěk před testem ve škole. Ale duvod jsem měl...
Upoutají tě na židlu a asi 20cm dlouhou jehlu s kamerou ti začnou strkat nosem skoro až do mozku. Nějak zvlášt tonebolí, ale je to hodně nepříjemné. Potom ti prstem stlačí horní patro v puse až takovou silou až křupou kosti a teče krev jak z nosu tak z pusy. Potom mi oznámila že tam nic nevidí, protože nejsem dobře vysmrkaný, ale víc vysmrkat nešlo tak mi dala další termín za 7 dní, abych přišel znova. Na to jsem se samozřejmě vyprdl. Rýma mě trápila dál, ale asi jen 2 další roky potom to samo nějak odeznělo.
Ale bylo to před 8 lety dnes budou postupy určitě lepší, kdo ví....

To jsi mu tedy pomohl,takhle ho strašit.Tohle mu ale určitě jeho praktický lékař sám dělat nebude.Tu kameru mi strkali do hlavy kdysi taky.Napřed to ale doktor umrtvil nějakým roztokem na vatě.Takže to nebolí,jen když pak umrtvení skončí,tlačí to chvíli nahoře v nose.