Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Guarana

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat jestli tu někdo nemá zkušenosti s Guaranou ? Jestli se vyplatí více jako káva a dokáže mě nakopnout.
Jsou lepší prášky nebo v podobě extraktu.
Díky za odpovědi.

Zas je to jen kofein. Ty ostatní látky v guaraně, po kterých by se měl pracně pídit, lehce najde téměř kdekoliv jinde. Třísloviny? Čaj, při výraznější potřebě dubová kůra. Teobromin, teofylin? Kakao, čokoláda. Škroby? Všude. Ostatního je tam tak mizivé množství, že totéž najde v normálně pestré stravě, případně v jiných léčivkách.
Samozřejmě, tam, kde to roste, je to ideální komplexní směs pro výživu a léčení všeho možného, ale její sláva pramení právě z toho kofeinu a z běžně rozšířené podvýživy v těch krajích, kde ti lidé pocítí příliv síly i z pár gramů škrobu, co semena obsahují. Taky se tam bujně množí různé bakteriální infekce, takže dezinfekční a protiprůjmový tanin je úžasný lék.
V našich podmínkách je cenný maximálně ten kofein a shánět předraženou guaranu je zbytečné. Ta může nejlíp kralovat ve své domovině, kde je jí všude plno a skoro nic nestojí.

ten zbytok nenájde tak lahko inde,nemyslím triesloviny a spol,ale blokátory hladu,hdl cholesterolu a spol,zbytok účinných látok je ozaj ten kofein a o tom som už napísal,je to už potom úplne jedno,či pije kávu,alebo hltá nejaké tabletky.....z guarany sa používajú predovšetkým listy a ten teobromin/teofilin/tanín neobsahujú prakticky vôbec, aj o škrobe,ktorý získa strávením rastlinnej celulozy nemá ani zmysel písať,to budú tiež len mizivé množstvá.......teobromín z čokolády,ano,maličké množstvo získaš aj z toho,čo sa tu predáva ako čokoláda,kde jeho príjem spolahlivo zablokuje pridaný cukor a ďalšie vylepšováky chuti,konzistencie a farby........

Na tvem miste bych se na tyhle guana, ginko hniloby, q10, bifidusy esencisy atd. vyprd. Kdyby to fungovalo, jak o tom pisou a clovek to zral vsechno, tak je z nej supermam. Kazdou chvili vyrobci prijdou s nejakou "superpotravinou" aby mohli vyrabet predrazene pilule s mizivym ucinkem a vicemene placebo efektem.

Ja vim celkem prd, ale tohle me opravdu zajima...ciste jen abych vedel, jak to funguje.

Co to znamena "zvetraly prasek? Co to znamena prijimat "zvetrale a tudiz skodlive" latky? Jake konkretne a na jakem chemickem principu to funguje? Nabizi se myslenka, ze myslis neco jako oxidaci latek za pristupu kysliku, ktere tim meni sve chemicke vlastnosti. Ovsem neco takoveho neni jen tak lehke prohlasit. Krom toho to neni problem zabalit vakuove.

Ja se nechci hadat, ani rypat. Dost mozna mas pravdu, ale takove vyjdreni mas bud necim podporeno (coz si uprimne a bez sarkasmu rad prectu, zajima me to) a nebo je to vykrik do tmy a jen tlach na urovni "na novinkach psali...". Vylozene me treba zaujala veta "zvětralé a tudíž škodlivé látky", jako by znamenala, ze zvetrale (at uz je to cokoliv) automaticky znamena skodlive. Pritom at uz guarana obsahuje cokoliv, urcite ne vsechno meni sve vlastnosti jen kvuli pristupu vzduchu. A tak tedy...jaka latka se znehodnocuje?

Sam premyslim o koupi, prinejmensim na zkousku, a tak me to zajima.

Lepsi a vystiznejsi odpoved jsem ani nemohl dostat snad :-) Nejdriv sebevedome prohlasit neco o "zvetravani" a "skodlivosti" a pak nemit co dokazovat jen znaci naprostou zbytecnost tvym nazorum jakymkoliv zpusobem naslouchat.

Kdyz prohlasim, ze teply napoj Coldrex plny vitaminu C je hloupost, protoze se zaleva varici vodou, zatimco Vitamin C je termolabilni latkou a vetsina z nej oxiduje na zbytecne latky, pak si za tim muzu stat a mam to chemicky podporeno. Zbude jen velmi predrazeny paracetamol.

Citis onen rozdil mezi tim, co si napsal ty a mym povidanim o Coldrexu? Napsat vetu "zvetrale a tudiz skodlive latky" a pokracovat slovy "Nemám potřebu ti něco dokazovat..." je vazne tlach prvni kategorie.

Jinak muj nazor na guaranu apod. je, ze jsou to celkem vyhozene penize. Ne snad, ze by to nic nedelalo, jiste to jako nejaky stimulant funguje, ale o kolik lepe nez obycejna kava, ktera stoji jen zlomek ceny? Co si predstavujes pod pojmem "nakopnout"? Pri uceni je problem psychicka unava a mnohem ucelnejsi je ucit se v intervalech. Napriklad po kazde hodine uceni si dat 10 minut jine cinnosti. Treba jit umyt nadobi :) Po fyzicke unave, kterou citis prevazne kvuli spaleni cukru v tele, ti guarana stejne nepomuze. Citis se nejak extra nakopnuty po kave? Kofein stimuluje, ale nakopnuti? Na to je dobrej kokain pry :-D

Proste shrnuto. Jiste to neco dela, biochemicke procesy neosidime a stimulant stimuluje. Ale spasu bych v tom nevidel zadnou. Na druhou stranu, kdyz tomu budes dostatecne verit, bude to fungovat :) Sugesce je uzasna carodejka :)