Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Auto

Zdravím ,
Chtěl bych poradit a výběrem auta .
Jsem po škole a chci si pořídit auto .
Cena tak do 85 000 .
Chtěl bych ho aspoň na 5 let bez větších investic .
Jeazdim krátké trasy takže spíše benzín .
Díky všem

Každý auto je sázka do loterie, je jedno, co to je za značku.
Důležité je koupit dobrý kus. Když jsem loni kupoval auto já, promyslel jsem, co bych si tak pro své užití potřeboval a šel projít bazary. Ve většině jsem ani neměl v plánu něco koupit. Maximálně jsem si dal testovací jízdu, abych měl srovnání. Když projedeš 4 stejná auta, poznáš u pátého, co je špatně.

Dobré je nekoukat moc na km (stejně se to stáčí) a zkusit něco s dobrou historií (první majitel, servisní knížka, aspoň na první pohled nestočeno...)

Vybírej i podle výbavy. Koupit nějakou sračku, co nemá ani klimatizaci a okna musíš stahovat páčkou je nesmysl.

Bude nejlíp, pokud náš tu možnost, když se v tom autě - nebo v tom typu - svezeš. Automobilka co má nějakou pověst si nemůže dovolit dělat vyložené $račky. A pokud se jí to náhodou podaří, tak se to rozkřikne.

Ještě mne napadlo - asi by bylo dobré, kdybys hned co to auto koupíš (případně ještě než ho koupíš, pokud to bude možné) s ním šel na STK. Vzpomínám si, že jeden známý koupil (z autobazaru!!!) ojeťáka a když s ním jel na STK (nebo ho šel přihlásit, už nevím), tak neuspěl, předchozí majitel na tom autu udělal nepovolené úpravy.
Ale nechci malovat čerta na zeď, můj bratr měl postupně dva ojeťáky (citroeny) a nevím o tom, že by s nimi měl nějaké problémy.
I v loterii je možné vyhrát.