Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Geniometrické funkce

Zdravím

zajímalo by mě, odkud se vzaly názvy sinus, cosinus, tangens a cotangens. jsou to jmena nějákých osobností ? je to převzatý z jiného jazyka ? Děkuji za odpovědi !

ja si myslim, ze Sinus byl nejaky najezdnik nebo neco podobneho.. :) protoze:

"Zvolal Sinus na sve kone: 'PROTIHLEHLY NA PREPONE'" :D

diky tomu si dodnes, temer 15 let po maturite, pamatuju jak se pocita sinus :).. a potreboval jsem to konkretne asi tak.. 2x.. :)