Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Káva

Ahoj,

jaký je rozdíl mezi kávou mletou, zrnkovou a praženou? Nedaří se mi najít rozdíl mezi těmito druhy. Zrnkovou kávu si musím nejdřív umlít a poté je z ní mletá? A ta pražená?

Mene horka bude taka ktora bola slabsie prazena. Udava sa to aj na obaloch kav, aj ked teda tie priemyselne su spalene vsetky ptz to prazia rychlo pri vysokej teplote. Ale hladaj si menej prazenu. Inac ked sa ti zda horka, tak ju blbo robis alebo pouzivas naprd kavu.
P.S. skus male balenia roznych, ze ktora ti chuti viac.

Kava nema sladku chut, kava obsahuje zmes roznych horkych a kyslych chuti, ktore ked sa to spravi spravne (napr. 25sekundove espresso) su v harmonii a dost vyrazne. Zavisia aj od sorty kavovych zrn (to co sa predava je vzdy zmes roznych) a od dlzky a teploty prazenia. To uz za teba urobili, ty si to len pomelies alebo pouzijes mletu alebo instantnu (aj to je kava, len dost hnusna). Ked chces sladke tak si do toho nasyp cukor.

Každá káva je jiná. Já jich zkusil opravdu hodně, než jsem našel ty, které mi chutnají. (Konkrétně Tchibo Black&White, Tchibo Espresso Sicilia/Milano a Carte Noire Arabica)

Pokud chceš sladkou, dej si do ní cukr :puff: (obyčejný, třtinový,..) nebo přidej i špetku skořice (jen malinko, ať nepřebiješ samotnou chuť kávy).