Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Auto - Automatická převodovka

Dobrý večer, tento rok si budu dělat autoškolu. Chci se vás zeptat, že pokud si koupím auto s manualní převodovkou, tak jestli třeba v servisu (Nebo kde se to dělá) se dá manuální převodovka změnit na automatickou?

Tak já jsi myslím že je to dost výhodné. Třeba na semaforu nemusíš být ve stresu že "Panebože já si zapomněl přeřadit!" nebo třeba když vychází auto, a ty prudce zabrzdíš tak na automatu ti nechcípne motor, na manuále by ti chcípl. Zkrátka... někdo má rád automat, někdo manuál :). A dá se to tedy?

Když budeš chtít Octavii s automatem, tak si koupíš Octavii s automatem.

Předpokládám, že si představuješ auto za pár tisíc (když nezvažuješ koupi dvojkové Ochty rovnou s automatem). Za změnu převodovky dáš v tomhle případě možná víc, jak za samotné auto.

je to dost výhodné

To právě moc není. Ve většině případů má automat (oproti stejnému motoru v manuálu) horší zrychlení a vyšší spotřebu. Taky to je složitější systém (= víc věcí se může rozbít).

"Panebože já si zapomněl přeřadit!"

Stačí nebýt debil. Za celý život jsem nikoho takového neviděl.

Jestli chceš auto s automatem, nekupuj si auto s manuálem, ale kup si automat a nevymýšlej nesmysl.

Představ si, že ani u manuálu mi při prudkém zabrzdění motor nechcípne, stejně jako stovkám miliónů lidí po celém světě. Proč? Protože spojka!
Neboj, naučili se jezdit jiní (třeba i já :)) - až téměř v 45 letech), naučíš se i ty.

A jka psali jiní - když chceš automat, kup si automat. Na předělání zapomeň.

Všechno jde, ale bude to neskutečně drahý i neskutečné sraní. To máme převodovku, řídicí jednotku, možná i poloosy, překopat elektriku a další desítky maličkostí. I 70000 bude možná málo. Pak ještě je tu legalizace, aby si pak po TK nečuměl že máš auto které nesmí na silnici. Legalizace bude nemožná, v lepším případě to bude neskutečné sraní a další penízky. Chceš automat, kup automat a nepřemýšlej nad takovými blbostmi.

Jak už psali ostatní kup si auto s automatem ... děláš z komára zbytečně ještě většího komára ...

V autoškole se nechá skvěle naučit s manuálem, já sama když jsem dělala autoškolu jsem z toho měla strach ale postupem času se to dalo v pohodě naučit ... a teď mi řazení vůbec nevadí a do automatu bych nešla ani náhodou, člověk je pánem auta a řadí si rychlosti jak sám uzná za vhodné a já z toho mám aspoň větší požitek než kdyby za mě řadil automat (no přiznám se automat jsem ještě zatím neřídila) ... a co se týká rychlému zabrždění, no já když už musím tak hupsnu na brzdu a spojku zároveň člověk to postupem času dělá už automaticky ...