Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hovorová londýnština - poslech

Pěkný den.
Za měsíc jedeme na dovolenou do Anglie a moje přítelkyně trpí fixní iluzí, že já umím perfektně anglicky a vše domluvím.
Jenže já umím jenom číst a psát anglicky, nějakou větu taky stluču a řeknu, slovní zásobu mám slušnou. Problém je rozumět, co říkají.
Prosím o zajímavé odkazy, na nichž bych mohl poslouchat a trénovat. Nebo si klidně koupím cédéčka.
Děkuji.

Když trefíš rodilého Londýňana, tak si myslím, že mu budeš rozumět velmi dobře, osobně si myslím, že lepší angličtinu má už jen královská rodina. ;-) Mají dobrou intonaci, nehltají koncovky a mluví víceméně správně.

Horší to je s různými Indy apod., kteří mluví taky "perfect english", ale na poměry univerzity v Kalkatě. Kdybych to měl přirovnat, tak mluví podobně jako Babiš česky. my mu rozumíme, ale cizinec ovládající češtinu jako nemateřský jazyk už bude mít problém.

A co se rady týká, stáhni si do mobilu nějakou appku na internetová rádia a nalaď si nějaké londýnské rádio, popř. rovnou BBC.